Dobrzy ludzie nie zawiedli i mała Justynka z Radziechów z jest znacznie bliżej powrotu do zdrowia

2021-11-16 17:01
Było w czym wybierać...
Autor: FB HDK PCK przy Urzędzie Gminy Radziechowy-Wieprz

Hojność darczyńców pozwoli na przeprowadzenie niezbędnej operacji

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy urzędzie gminy Radziechowy-Wieprz zawiązał komitet społeczny, by przeprowadzić zbiórkę. W weekend w Domu Ludowym w Radziechowach odbył się kiermasz - jak się okazało niezwykle udany. Wszystkie rzeczy sprzedawane podczas niedzielnego kiermaszu - grupa pozyskała od darczyńców, a hitem okazały się pieczone przez tatę dziewczynki... domowe pączki.

- Dobrzy ludzie z całej gminy i nie tylko nie zawiedli i bardzo hojnie obdarowali nas darami i licznie uczestniczyli w kiermaszu - przyznają wolontariuszki Edyta i Anna.

- W naszym asortymencie jest odzież nowa, odzież używana w doskonałym stanie, biżuteria i książki, jest też sprzęt AGD, ale trafiały się i takie skarby jak… gokart czy rower - wszystko poszło - wyliczają z uśmiechem.

- Ludzie nas bardzo zaskoczyli tym, co podarowali na nasz kiermasz - pomysłowości im nie brakowało - karnet na siłownię, bilety na mecz czy do kina. Była nawet klatka na chomika… i ona także znalazła swojego nowego właściciela - dodają, nie kryjąc radości z sukcesu akcji.

Podczas kiermaszu obecna była też sama Justynka i jej najbliżsi. Dziewczynka wymaga całodobowej opieki, jednak szansą dla niej jest kosztowna operacja nóg, która miałaby zostać przeprowadzona w Niemczech. - Justynka urodziła się z niedotlenieniem okołoporodowym, do tego dochodzi jeszcze niepełnosprawność intelektualna oraz zdiagnozowana padaczka… mówi Bogusława Wojtyła - mama siedmiolatki.

Dla rodziny wyzwaniem jest także niepełnosprawność ruchowa dziewczynki - samodzielnie nie stoi, ani nie siedzi.

- Operacja pozwoliłaby znacznie usprawnić nogi Justynki - wyjaśnia jej mama. - Mamy nadzieję, że dzięki niej nasza córka, nawet z pomocą kul czy chodzika, ale będzie mogła wreszcie zrobić samodzielnie choć kilka kroków - dodaje.

Na niezbędną operację dziewczynki w potrzebne jest pond 70 tysięcy złotych. Dzięki akcji w Radziechowach udało się zebrać ogromną kwotę ponad czterdziestu ośmiu tysięcy złotych. Brakuje już bardzo niewiele.Więcej o Justynce znajdziecie:

https://www.siepomaga.pl/justyna-wojtyla

Szansa dla małej Justynki
ZWROT
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE