Dekret dotyczący zmian w parafiach ogłosiła diecezja bielsko-żywiecka

2020-06-26 15:53 Agata Chmielowska
dekret diecizji bielsko-żywieckiej
Autor: Diecezja Bielsko_Żywiecka

Jedną z decyzji personalnych jakie podjął biskup bielsko-żywiecki jest mianowanie ks. Grzegorza Gruszeckiego, dotychczasowego administratora konkatedry w Żywcu, jej proboszczem. Na emeryturę przechodzi ksiądz Stanisław Bogacz z parafii Świętej Katarzyny w Cięcinie. Posługę proboszcza pełnił w tej parafii od 28 lat.

Z opublikowanego dekretu dowiadujemy się, że: Ksiądz Andrzej Ciesielski z Parafii Świętego Wawrzyńca Diakona i Męczennika i Świętego Kazimierza Królewicza w Rajczy zostaje przeniesiony do Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Juszczynie.

Ksiądz Marek Duraj z Parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Rycerce Górnej swoją posługę będzie teraz pełnił w Parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Nowiej Wsi k. Kęt.

Ksiądz Andrzej Zawada z Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Juszczynie będzie teraz w Parafii Świętego Wawrzyńca Diakona i Męczennika i Świętego Kazimierza Królewicza w Rajczy.

Ksiądz Henryk Zątek z Parafii Świętego Marcina w Jawiszowicach  zostaje przeniesiony do Parafii Świętej Katarzyny w Cięcinie.

Dekret wskazuje równieżnowych proboszczów i tak:

Parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej obejmuje ksiądz Rafał Brzuchański. Ksiądz Adam Ciapka został proboszczem w Parafii Świętego Jana Chrzciciela  w Sopotni Małej, a ksiądz  Krzysztof Cojda w Parafii Świętego Andrzeja Apostoła w Gilowicach. Ksiądz Stanisław Joneczko objął  Parafię Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kamesznicy. Ksiądz Krzysztof Kozieł będzie pełnił tę funkcję w Parafii Świętego Karola Boromeusza w Koszarawie, a ksiądz Piotr Krzystek w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Trzebini. Ksiądz Stanisław Lubaszka został proboszczem w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce.

Pierwszy sklep charytatywny w Chorzowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.