Czworonożni ratownicy beskidzkiego GOPR-u przeszli specjalne szkolenie. Psy już wkrótce mogą wyruszyć na szlaki.

i

Autor: GOPR Beskidy

Czworonożni ratownicy beskidzkiego GOPR-u przeszli specjalne szkolenie górskie

2023-02-17 12:24

6 psów ratowniczych wzięło udział w szkoleniu lawinowym beskidzkiego oddziału GOPR-u. Fotografie zwierzaków wzbudziły wielką sympatię internautów. Jeżeli psiaki będą ratowały równie dobrze jak wyglądają, o bezpieczeństwo w górach możemy być spokojni.

Jak informują  beskidzcy GOPR-owcy, szkolenie lawinowe grup ratowniczych odbywało się na Hali Miziowej w dniach 3-5 lutego. Wzięło w nim łącznie 6 zwierząt, a dla dwóch z nich były to pierwsze zetknięcie z szukaniem w śniegu. Jak informują jednak ich opiekunowie, zwierzęta o dźwięcznych imionach Tajfun i Riki poradziły sobie znakomicie i świetnie rokują na przyszłość. W normalnych okolicznościach powiedzielibyśmy, że będą z nich ludzie, ale sami rozumiecie.

Pozostała czwórka zwierząt ma już większe doświadczenie w tego typu działaniach. Wkrótce będą one miały okazję potwierdzić swoje umiejętności, podczas ważnego egzaminu, który wkrótce odbędzie się w Karkonoszach.

Szkolenie nie odbyło się bez przeszkód. Biorący w nim udział przewodnicy psów zostali oddelegowani do poszukiwań skiturowca, który zabłądził w regionie Pilska. Trwająca wiele godzin akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem, a wyczerpany i wyziębiony mężczyzna został odszukany przez GOPR-owców w późnych godzinach nocnych.

W trakcie szkolenia GOPR-owcy wykonali też kilka zdjęć swoich psów . Trzeba przyznać, że fotografie wyszły znakomicie, a uwiecznione na nich psy mają widocznie nie tylko talent ratowniczy, ale również znają się na modelingu. Spójrzcie na przykład na zdjęcie czworonoga, które wybraliśmy na zdjęcie profilowe. Jak słusznie zauważył w komentarzu na profilu GOPR jeden z internautów, jego poważna i skonsternowana mina wydaje się mówić "Znowu idziesz w góry nieprzygotowany?". Zresztą inne zwierzaki zaprezentowały się równie korzystnie, co możecie zobaczyć w naszej galerii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE