Cieszyński żołnierz WOT zatrzymał pijanego kierowcę

i

Autor: KMP Cieszyn

Cieszyn: pijany 80-latek wjechał w latarnię. Zatrzymał go żołnierz WOT

Jak wielkim zagrożeniem jest pijany kierowca - nie trzeba nikogo przekonywać. Szczególnie, gdy prowadzi pod wpływem w miejscu, gdzie roi się od pieszych. Na szczęście tragedii w Cieszynie udało się uniknąć dzięki zdecydowanej reakcji żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej.

Uwagę żołnierza zwrócił samochód, który zjechał z ul. Korfantego w kierunku ronda przy centrum przesiadkowym w Cieszynie. Kierowca fiata wcześniej uszkodził latarnię, a sposób, w jaki prowadził, pozostawiał wiele do życzenia. Wszystko wskazywało na to, że za kierownicą siedzi ktoś pijany. 

Funkcjonariusz WOT postanowił zareagować. Wykorzystał moment, w którym kierowca zjechał i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Za kierownicą ujrzał 80-letniego mężczyznę, który wyglądał na pijanego. Żołnierz zabrał mu kluczyki i zadzwonił na policję.

Okazało się, że 80-latek miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. Za prowadzenie pod wpływem odpowie teraz przez sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, kara pieniężna w wysokości 5-6 tys. zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: Cieszyn: pijany 80-latek wjechał w latarnię. Zatrzymał go żołnierz WOT
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE