Było szkoleniowo ale i niebezpiecznie-akcja ratownicza w trakcie szkolenia Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Żywcu

2021-05-02 11:32 Agata Chmielowska
Szkolenie WPR Żywiec
Autor: WPR Żywiec

Ratownicy nowopowstałego, Oddziału żywieckiego, Wodnego Pogotowia Ratunkowego, podczas prowadzonych na Jeziorze Żywieckim ćwiczeń operatorów łodzi ratowniczych udzielili pomocy załodze łodzi żaglowej Omega, która, ze względu na wymagające warunki atmosferyczne- dopychający wiatr, sięgający momentami 4 w skali Beauforta, miała problemy z wypłynięciem z tzw. Moszczanki.

  Ratownicy Wodnego Pogotowia Ratunkowego przypominają, aby ze względu na górski charakter Jeziora Żywieckiego i nieregularne mocne wiatry, dopasowywać plany żeglugowe do swoich umiejętności, ponieważ akwen jest wymagający i nieprzewidywalny. Był to dobry sprawdzian dla operatorów lodzi ratowniczej i doskonała możliwość weryfikacji standardów szkoleniowych, według których szkoleni są ratownicy. ( galeria poniżej)

Majówka, mimo kiepskiej pogody, to pierwszy sprawdzian dla ratowników przed nadchodzącym sezonem wakacyjnym. WPR  Żywiec  zaprasza chętnych, którzy chcą dołączyć do ekipy ratowniczej na żywiecczyźnie  do udziału w kursach i szkoleniach:

-Ratownika Wodnego

-Sternika Motorowodnego

-Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Te 3 kursy pozwolą Ci zostać pełnoprawnym ratownikiem wodnym. A my współpracujemy z wieloma organizacjami ratowniczymi i możemy pomóc wyjechać Ci do pracy np nad Bałtyk, co będzie przygodą życia- informują ratownicy WPR oddział Żywiec.

Zapisy: zywiec@wodnepogotowieratunkowe.org.pl lub pod numerem telefonu : 606353928

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Bezpieczna majówka nad wodą. Jak nie utonąć?