Brak śniegu ? Nie szkodzi ! 52 Narciarski Bieg Chłopski w Rajczy odbywa się bez względu na warunki

2020-02-22 17:35
przysmaki z Rajczy
Autor: Agata Chmielowska

Organizatorzy imprezy muszą się jednak wykazać nie lada wyobraźnią . Śnegu w górach ani na lekarstwo więc zamiast zmagań czysto narciarskich dla uczestników przygotowano wiele innych sportowych atrakcji. Drużyny rywalizują między innymi w przeciąganiu lini a zawodnicy mogą się sprawdzić w konkurencji rzut piłką lekarską.

Pierwsi uczestnicy imprezy pojawili się w Rajczy już w czwartek. Dodajmy "tłusty czwartek" węc częstowani byli pączkami i faworkami specjalnie z tej okazji upieczonymi przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.  W sobotę, zgodnie z tradycją ulicami Rajczy przemaszerował barwny korowód przebierańców. Nie zabrakło "Dziadów" , którzy z tłumu wyławiali co szykowniejsze panie i malowali im twarze sadzą. Podobno na szczęście. W korowodzie wzięli udział również  uczestnicy sportowych zmagań  i goście z partnerskich gmin w Czechach i na Słowacji.

W nowej hali sportowej w centrum Gminy odbyła się degustacja lokalnych przysmaków przygotowanych przez koło Gospodyń Wiejskich z Soli- Kiczory. Były także stoiska lokalnych twórców ludowych i  atrakcji turystycznych  naszego regionu.

Na sobotę również zaplanowano zimowy bieg górski Wilcze Gronie 2020, który po roku przerwy wrócił  do Rajczy w nowej odsłonie. Biegacze mieli do pokonania 17 km trudnej górskiej trasy o przewyższeniach przekraczających 900 m 

To nie koniec atrakcji jakie dla uczestników imprezy przygotowali oganizatorzy. Wieczorem w amfiteatrze w Rajczy dwa koncerty . Najpierw sceną zawładnie Baby Full , a później zagra starszyzna czyli Bayer Full. Po koncertach zabawa taneczna. Póki starczy sił-obiecują uczestnicy zabawy. A jest ich w tym roku około tysiąca, tak przynajmniej  zapewniają organizatorzy wydarzenia. 

W niedzielę emocje  sportowe zapewnią uczestnicy  I Edycji Rajcza Skitour Extreme Challange. Wieczorem  Karnawałowe ostatki – występy artystyczne między innymi grupy Góral Power. 

Rajd Chłopski w Rajczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE