Bill Gates

i

Autor: Wikipedia Creative Commons

Bill Gates jest bliżej związany z Żywcem niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. A chodzi o piwo

2023-02-24 11:39

"Co ma piernik do wiatraka" - mógłby zapytać ktoś doszukujący się związków między Billem Gatesem a Żywcem. Okazuje się jednak, że takie połączenie istnieje. W połowie lutego potentat branży informatycznej wykupił bowiem pakiet akcji holenderskiego koncernu Heineken, a więc właściciela piwowarskiej Grupy Żywiec.

Bill Gates kupuje akcje Heinekena

Jeszcze w 2018 roku współzałożyciel Microsoftu deklarował na Reddicie, że nie jest wielkim miłośnikiem piwa, a lekki złocisty trunek wypija jedynie podczas oglądania wydarzeń sportowych. Od tego czasu albo zmienił upodobania, albo zadziałał w myśl starej zasady, że interesy nie zawsze idą w parze z osobistymi przekonaniami.

Jak informuje Reuters, 17 lutego Gates zakupił łącznie około 10,8 milionów akcji Heinekena, tym samym nabywając około 3,8% udziałów holenderskiego koncernu. Amerykański miliarder wykupił akcje od meksykańskiej firmy FEMSA. Według Reutersa,  kosz transakcji wyniósł 883 miliona euro.

A nie musimy chyba przypominać, że koncern Heineken jest właścicielem topowego polskiego producenta piwa, Grupy Żywiec. Tym samym dokonując transakcji, Bill Gates w pewien sposób związał się z beskidzkim miastem. Co prawda raczej niewiele zmieni to w jego życiu i nie sprawi, że zacznie regularnie odwiedzać Żywiec. Ale zastanówmy się, ile europejskich miast na może powiedzieć o sobie, że ma tyle wspólnego z kultowym amerykańskim miliarderem? Ich liczba na pewno nie będzie zbyt wielka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE