Bielsko-Biała wspiera godzinę dla Ziemi . Zostanie wygaszona iluminacja Ratusza

i

Autor: Pixabay Bielsko-Biała wspiera godzinę dla Ziemi . Zostanie wygaszona iluminacja Ratusza

Bielsko-Biała wspiera godzinę dla Ziemi. Zostanie wygaszona iluminacja Ratusza

2023-03-06 11:31

25 marca na całym świecie odbędzie się akcja godzina dla Ziemi organizowana przez WWF. Do ekologicznej inicjatywy dołączy również Bielsko-Biała. Władze miasta w geście wsparcia tegorocznej odsłony zdecydowały o wygaszeniu iluminacji ratusza.

Godzina dla Ziemi w Bielsku-Białej

Godzina dla Ziemi WWF to akcja, którą obchodzi się na całym świecie w każdą ostatnią sobotę marca. Kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a instytucje wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie. W Polsce w poprzednich edycjach zaangażowało się blisko sto miast, wygaszając oświetlenie publicznych obiektów.

O godzinie 20.30 25 marca w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą naszego wspólnego domu. W inicjatywie bierze również udział Bielsko-Biała. 25 marca od godziny zostanie wygaszona iluminacja ratusza. Do akcji może dołączyć się każdy - wystarczy tylko na godzinę zgasić światła w swoim domu lub mieszkaniu.

Akcja poświęcona wymierającym gatunkom

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF poświęcona jest w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69 procent. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt. Dlatego konieczne jest zwiększanie obecnych i tworzenie nowych obszarów chronionych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE