Bielsko-Biała: W Ratuszu znajduje się stary loch ucieczkowy. Mieszkańcy miasta będą mogli go zwiedzić podczas wycieczki z przewodnikiem

i

Autor: Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Bielsko-Biała: W Ratuszu znajduje się stary loch ucieczkowy. Mieszkańcy miasta będą mogli go zwiedzić podczas wycieczki z przewodnikiem

2023-02-23 9:53

Ratusz w Bielsku-Białej wraz z wchodzącymi w jego skład podziemiami zostanie udostępniony dla zwiedzających, którzy będą mogli zobaczyć m.in. szczelinę przeciwlotniczą i tajny loch ucieczkowy. Zwiedzanie z przewodnikiem zaplanowano na 11 marca. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują również zapisy.

XIX-wieczny budynek będący jednym z symboli Bielska-Białej zostanie po raz kolejny otwarty dla turystów. W zeszłym roku, z okazji 125-lecia ratusza zorganizowano zwiedzanie, które cieszyło się sporą popularnością wśród mieszkańców miasta chcących poznać historię ważnego budynku.

Wiele więc wskazuje na to, że tegoroczne zwiedzanie Ratusza znów będzie cieszyć się popularnością mieszkańców. Zwłaszcza, że przewodnicy oprowadzą zwiedzających po miejscach na co dzień niedostępnych, w tym między innymi mieszczące się w podziemiach szczelinę przeciwlotniczą i tajny loch ucieczkowy z Ratusza. Jak widać, siedziba UM skrywa w sobie wiele tajemnic, które tylko czekają na odkrycie.

Zwiedzanie ratusza poprowadzi historyk Jakub Krajewski, a eksploracja podziemi budynku poprowadzi Jacek Kachel. Zwiedzający zostaną podzieleni na kilka grup, które rozpoczną wycieczkę kolejno w godzinach:  10.00, 10.30, 11.00, 12.00, 12.30, 13.00. Organizatorzy proszą wszystkich zainteresowanych o zabranie wygodnego obuwia i latarek.

Zapisy na zwiedzanie przyjmowane są mailowo na adres kp@um.bielsko-biala.pl lub osobiście w sekretariacie Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego przy placu Ratuszowym 1. Liczba miejsc ograniczona.

- czytamy w komunikacie opublikowanym przez UM. Wycieczka jest znakomitą okazją, by zapoznać się z mniej znaną historią Bielska-Białej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE