Bielsko-Biała: Trwa remont pomieszczeń socjalnych w Wapienicy. W budynku mieszka obecnie kilkudziesięciu Ukraińców

2022-12-20 9:59
Bielsko:Biała. Trwa remont pomieszczeń socjalnych w Wapienicy. W budynku mieszka obecnie kilkudziesięciu Ukraińców
Autor: Urząd Miasta w Bielsku-Białej

Urząd Miasta w Bielsku-Białej informuje o postępach w pracach remontowych prowadzonych w budynku socjalnym przy ul. Wapienickiej 34. Trwające przez 20 miesięcy prace mają objąć łącznie 3 piętra, na których znajduje się po 11 pomieszczeń mieszkalnych. Remont będzie dotyczył również części wspólnych, takich jak kuchnie, pralnie i sanitariaty.

Trwa remont pomieszczeń socjalnych przy ul. Wapienickiej 34

Odnowa pomieszczeń socjalnych jest wspólną inicjatywą podjętą przez władze miasta i Fundacja Leroy Merlin. Umowa na wykonanie prac została podpisana 18 sierpnia br. przez prezydenta Jacka Klimaszewskiego. Wartość przeprowadzonej inwestycji szacowana jest na około milion złotych, a koszty prac w całości pokrywa Fundacja Leroy Merlin. Według ustaleń, remont ma zostać wykonany w ciągu 20 miesięcy.

Prace obejmą trzy piętra budynku przy ul. Wapienickiej 1. W ramach prowadzonych działań, z użycia zostało wyłączone 1-sze piętro. Obecny etap remontu zakłada m.in.:

  • demontaż stolarki okiennej oraz drzwiowej wewnętrznej, naświetli z pustaków szklanych oraz grzejników;
  • wykonanie nowych wylewek samopoziomujących;
  • zabudowanie naświetli płytą gipsowo-kartonową;
  •  montaż stolarki okiennej oraz drzwiowej wewnętrznej;
  •  wykonanie gładzi gipsowych wraz z malowaniem pomieszczeń;
  • montaż grzejników;
  •  ułożenie wykładzin PCV z cokolikiem wraz z montażem listew progowych;
  •  montaż wyposażenia toalet (biały montaż);
  •  montaż drobnych elementów wyposażenia, takich jak: lampy, karnisze

Jak informują władze miasta, prace na pierwszym piętrze budynku mają potrwać do końca stycznia, a następnie przeniosą się na wyższe kondygnacje. Remont obejmie nie tylko pokoje mieszkalne,  ale również pomieszczenia wspólne. W kuchniach pojawią się nowe lodówki i kuchenki, a w pralniach zostaną zamontowane nowe pralki. We wszystkich pokojach mieszkalnych i socjalno-sanitarnych nastąpi też wymiana okien i drzwi.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE