Bielsko-Biała: Pożar dwóch budynków w Cygańskim Lesie. Doszczętnie spłonęła wiata.

i

Autor: OSP Mikuszowice Śląskie

Bielsko-Biała: Pożar dwóch budynków w Cygańskim Lesie. Doszczętnie spłonęła drewniana wiata

2023-01-27 10:16

26 stycznia doszło do pożaru dwóch blisko położonych siebie budynków gospodarczych. Najpierw w ogniu stanęła wiata na ul. Olszówki, a chwilę później pożar objął budynek gospodarczy przy ul. Bałtyckiej. Na miejsce skierowano cztery zastępy straży pożarnej.

Pożar w Cygańskim Lesie. Płonęły dwa budynki

Zgłoszenia o pożarach napłynęły około godziny 18:40. Strażacy otrzymali informacje, że w ogniu stanęły dwa budynki - wiata znajdująca się na ul. Olszówka i budynek gospodarczy na ul.  Bałtyckiej. Posesje, na których doszło do pożaru znajdowały się w swoim bliskim sąsiedztwie - dzieliły je od siebie zaledwie cztery.

Według ustaleń strażaków, jako pierwsza w ogniu stanęła drewniana altana na ul. Olszówka. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar. Ogień przeniósł się także na szopę na ulicy Bałtyckiej. 

Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej. Gdy ogień został opanowany, przeszukano pogorzeliska pod kątem obecności osób poszkodowanych. Poszukiwania wykazały, że żadna osoba nie znajdowała się w pobliżu pożaru. W wyniku zdarzenia doszczętnie spłonęła altana przy ul. Olszówki, strażakom udało się natomiast ocalić budynek na ul. Bałtyckiej. Na miejsce wezwano również policję i pogotowie ratunkowe. Przyczyny pożaru ustala obecnie policja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE