Bielsko-Biała. Kultowy Klub Klimat zamyka działalność. To kolejny lokal, który znika z mapy miasta

i

Autor: Klub Klimat

Bielsko-Biała. Kultowy Klub Klimat zamyka działalność. To kolejny lokal, który znika z mapy miasta

2023-02-04 16:05

Po ponad 20 latach nieprzerwanej działalności z imprezowej mapy Bielska-Białej zniknie legendarny w mieście Klub Klimat. Ostatnie imprezy w kultowym lokalu odbędą się pod koniec miesiąca. To kolejny bielski obiekt, który kończy działalność. Wcześniej ten sam los podzieliła m.in. gruzińska piekarnia i restauracja, a także klub muzyczny Bliska.

Klub Klimat zakończy działalność w lutym. To szok dla imprezowiczów z Bielska-Białej

O ostatecznym zamknięciu klub poinformował na swoim Facebooku 3 lutego po godzinie 22:00. W emocjonalnym wpisie właściciele wspominali swoją 20-letnią działalność.

Było nam niezmiernie miło organizować dla Was imprezy, widzieć jak z nami dorastacie, czuć tą radość i energię młodości, którą przesiąknęły te mury.

- czytamy we wpisie.

Dla wielu mieszkańców Bielska-Białej wiadomość ta jest szokiem. Klub działał ponad 20 lat, goszcząc w swoich progach kilka pokoleń. Nieco starsi mieszkańcy utożsamiają to miejsce z latami swojej młodości. W komentarz pod wpisem można znaleźć też sentymentalne wspomnienia miłosne.

"U Was poznałam obecnego męża- w tym roku 15 lat stażu małżeńskiego. Szkoda" - pisze jedna z internautek. W podobne tony uderza kilka z innych komentujących. Patrząc na reakcję mieszkańców Bielska-Białej z całą pewnością możemy stwierdzić jedno - z mapy miasta znika miejsce, które głęboko zapuściło korzenie w świadomości kilku pokoleń bielszczan.

Zanim jednak klub ostatecznie zamknie swoje podwoje, na jego stałych bywalców czeka jeszcze kilka imprez. Ostatnim wydarzeniem zorganizowanym w Klimacie będzie zaplanowany na 26 lutego koncert Kamila Bednarka. Wcześniej, bo 18 lutego będzie miało miejsce impreza pożegnalna klubu. Właściciele Klimatu mają nadzieję powitać na niej swoich stałych bywalców z ostatnich 20 lat.

Zapraszamy wszystkich fanów i wielbicieli Klubu Klimat z ostatnich 20 lat. Zróbmy wielką międzypokoleniową Imprezę. Tych którzy już pokończyli studia i mają dzieci, Rodziny i tych którzy teraz bawią się u nas najlepiej na Świecie

- czytamy w opisie pożegnalnego wydarzenia.

Z mapy miasta znika kolejny lokal

Klub Klimat nie jest jedynym lokalem w Bielsku-Białej, jaki w ostatnich miesiącach zakończył swoją działalność. Kilka miesięcy temu po niespełna rocznej działalności zamknięto gruzińską restaurację i piekarnię Sachobi. Ten sam los pod koniec października 2022 roku spotkał też Pastamore by Dawid Konior na ul. Partyzantów a także klub muzyczny Bliska znajdujący się dawniej przy ul. Piwowarskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE