Bielsko-Biała

i

Autor: UM Bielsko-Biała

Rozpoczęły się starania

Bielsko-Biała chce być Europejską Stolicą Kultury. Podjęto uchwałę

Rozpoczęły się właśnie starania o to, aby w 2029 roku Bielsko-Biała stało się Europejską Stolicą Kultury. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w tej sprawie. Jeszcze w tym miesiącu odbędzie się pierwsze posiedzenie Rady Programowej.

Bielsko-Biała chce ubiegać się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury

Czy Bielsko-Biała stanie się Europejską Stolicą Kultury w 2029 roku? Być może. Miasto rozpoczęło o to starania. – Przyznanie tego tytułu oprócz ogromnego wyróżnienia jest jednocześnie szansą na dynamiczny rozwój miasta i znaczącą poprawę jakości życia mieszkańców – czytamy w uzasadnieniu uchwały Rady Miejskiej. W trakcie ostatniej sesji radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w tym temacie. 

Samorządowcy wyrazili więc wolę przystąpienia miasta do konkursu, który został ogłoszony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Radni przyjęli zasadę, że wysokość niezbędnych środków finansowych na ten cel będzie corocznie określona w budżecie. 

Przypomnijmy, że miasta zainteresowane wspomnianym tytułem muszą pisemnie poinformować o zamiarze złożenia wniosku najpóźniej do 14 sierpnia tego roku. Termin składania wniosków aplikacyjnych mija natomiast 15 września. 

Wiadomo już, że w środę, 29 marca, w sali sesyjnej bielskiego Ratusza zaplanowano pierwsze posiedzenie Rady Programowej projektu Bielsko-Biała Europejską Stolicą Kultury 2029. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE