Bielsko-Biała: Autobus potrącił pieszego. Mężczyzna wtargnął na jezdnie wprost pod nadjeżdzający pojazd

i

Autor: Pixabay

Bielsko-Biała: Autobus potrącił pieszego. Mężczyzna wtargnął na jezdnie wprost pod nadjeżdzający pojazd

2023-02-08 10:37

Wypadek w Bielsku-Białej. Dzisiaj w godzinach porannych na ul. 3 Maj autobus potrącił pieszego. Jak wynika z ustaleń policji, wina za całe zdarzenie leży po stronie pieszego, który wszedł na jezdnie w niedozwolonym miejscu i znalazł się tuż przed nadjeżdżającym pojazdem.

Potrącenie pieszego w Bielsku-Białej. Mężczyzna wtargnął na jezdnię

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 6:00 na ulicy 3 Maja, w pobliżu skrzyżowania z ul. Wołową. Jak przekazała nam oficer pasowy bielskiej policji, asp. sztab. Katarzyna Chrobak, do wypadku doszło z winy pieszego, który wtargnął na jezdnię w niedozwolonym miejscu, w efekcie czego znalazł się tuż przed poruszającym się prawidłowo autobusem. Mężczyzna został potrącony przez nadjeżdżający pojazd, jednak nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Całe zdarzenie zakwalifikowaliśmy jako kolizję. Na miejscu zjawili się ratownicy medyczni, którzy zbadali potrąconego i stwierdzili, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń. Nie było również potrzeby jego transportu do szpitala. Działający na miejscu policjanci ustalili, że na jezdnie wtargnął około 60-letni mężczyzna. Za spowodowanie incydentu został on ukarany mandatem. Kierowca autobusu był trzeźwy.

- dodaje rzeczniczka prasowa. W wyniku zdarzenia występowały trwające kilkadziesiąt minut utrudnienia drogowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE