Bielsko-Biała: 15 zł za parking jak policzek od dyrekcji szpitala. Lekarze nie godzą się na takie traktowanie

i

Autor: Beskidzkie Centrum Onkologii

Bielsko-Biała: 15 zł za parking jak policzek od dyrekcji szpitala. Lekarze nie godzą się na takie traktowanie

2023-02-14 14:09

Pracownicy Beskidzkiego Centrum Onkologii wchodzącego protestują w sprawie decyzji władz placówki. Od początku marca opłata za korzystanie z parkingów mieszczących się na terenie szpitala wyniesie 15 złotych miesięcznie. Władze lecznicy tłumaczą opłatę koniecznością samodzielnego utrzymania parkingu.

 Personel będzie musiał płacić za miejsce postojowe

Do tej pory personel zatrudniony w Beskidzkim Centrum Onkologii mógł bezpłatnie korzystać z należących do szpitala miejsc parkingowych. Każdy pracownik posiadający samochód otrzymywał kartę umożliwiającą wjazd na teren parkingu. Od kolejnego miesiąca zostaną one jednak wycofane, a personel szpitala będzie musiał pogodzić się z nową opłatą.

Według przedstawionego przez dyrekcję pomysłu, opłata za korzystanie z miejsc postojowych wyniesie 15 złotych miesięcznie. Kwota będzie pobierana z "dołu", co w praktyce oznacza, że wypłaty lekarzy chcących korzystać z miejsc postojowych zostaną automatycznie zmniejszone o 15 złotych. Jak informuje serwis bielsko-biala.pl, chęć dalszego korzystania z parkingu i zgodę na związane z tym opłaty pracownicy szpitala mogą składać do 17 lutego.

Lekarze grzmią, a dyrekcja szpitala twierdzi, że to konieczne działanie

W całej sprawie niezadowolenie pracowników BCO wzbudza również fakt, że możliwość korzystania ze szpitalnych parkingów będzie przypisana do konkretnego pojazdu. W praktyce oznacza to, że składając dokument potwierdzający chęć użytkowania miejsc postojowych, lekarze są zmuszeni podać numer rejestracyjny samochodu. W przypadku zmiany pojazdu lub chęci dojechania na teren szpitala innym samochodem każdorazowo wymagane jest zgłoszenie tego faktu z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem.

Niezadowoleni lekarze wskazują również, że ze względu na liczebność personelu Beskidzkiego Centrum Onkologii, opłata za parking w skali roku wygeneruje znaczącą sumę. Wśród załogi szpitala pojawiają się wątpliwości co do tego, na co zostanie ona wykorzystana.

Głos w tej sprawie zabrał również Lech Wędrykowicz, dyrektor szpitala. Jak przekazał portalowi bielsko-biala.pl, środki pozyskane z opłat wnoszonych przez lekarzy zostaną w całości przeznaczone na bieżące funkcjonowanie parkingu, w tym m.in. jego utrzymanie i odśnieżenie w okresie zimowym.

Jak dodaje Wędrykowicz, konieczność opłaty wynika z faktu, że szpital samodzielnie ponosi koszty utrzymania parkingu, a NFZ nie przewiduje dofinansowań dla tego typu działań. Dyrektor wyraził również zdanie, że opłata w wysokości 15 złotych nie wpłynie na sytuację finansową całego personelu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE