Biblioteka już działa. Otwarcie na nowych zasadach

2020-05-21 20:28 Katarzyna Graboń
Biblioteka już otwarta
Autor: Biblioteka Samorządowa w Żywcu

Dobra wiadomość dla wszystkich kochających czytać. Żywiecka Biblioteka Samorządowa po blisko dwóch miesiącach przerwy znowu otwarta

Biblioteka otwarta, jednak na nowych zasadach. Do odwołania będziemy działać w ograniczonym zakresie - zaznacza dyrektorka placówki - Kornelia Gąsiorek.
- Czynne są tylko wypożyczalnia w głównej siedzibie oraz filii w Sporyszu, natomiast filia w Zabłociu będzie nieczynna do odwołania. Można już wypożyczyć i oddać zbiory, ale nie ma bezpośredniego dostępu do półek z książkami - wyjaśnia dyrektorka.
Czasowo wyłączone z korzystania pozostają pracownia komputerowa i kącik dla dzieci. Do odwołania nie można także czytać na miejscu i wypożyczać czasopism - dodaje Kornelia Gąsiorek.


Warto także zaznaczyć, że zmieniają się godziny otwarcia biblioteki. - Jak wyjaśnia nasza rozmówczyni - biblioteka będzie czynna nieco krócej ze względu na konieczną dezynfekcję sprzętu. Dodatkowo, by zapobiegać tworzeniu się niepotrzebnych kolejek udostępnione zostało dodatkowe wejście od strony konkatedry, dla tych, którzy chcą oddać książki.


Szczegółowe informacje w jaki sposób funkcjonować będzie biblioteka w nowym reżimie sanitarnym znajdziecie na stronie i profilu fb biblioteki oraz Urzędu Miejskiego w Żywcu.

Żywiecka Biblioteka juz otwarta - mówi Kornelia Gąsiorek