Będą nowoczesne inwestycje w COS-OPO w Szczyrku

i

Autor: COS-OPO

Plany inwestycyjne

Będą nowoczesne inwestycje w COS-OPO w Szczyrku

W Centralnym Ośrodku Sportu-Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, w niedalekiej przyszłości, powstaną: nowoczesna kolej kanapowa oraz wyciąg orczykowy na Skrzycznem. Rozbudowane zostaną także trasy biegowo-biathlonowych "Kubalonka". Plany przedstawił minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Iwestycje w COS-OPO w Szczyrku zapowiedziane

Zapowiedziano właśnie nowoczesne inwestycje w COS-OPO w Szczyrku. W trakcie konferencji prasowej, w której udział wziął Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki, poinformowano, że w najbliższych latach powstaną m.in. nowoczesna kolej kanapowa oraz wyciąg orczykowy na Skrzycznem. Są to inwestycje strategiczne z perspektywy polskiego sportu wyczynowego. Rozbudowane zostaną także trasy biegowo-biathlonowe "Kubalonka".

Wiadomo już, że na Skrzycznem powstanie nowa kolej kanapowa z siedziskami sześcioosobowymi. Wyciąg będzie miał długość 1150 metrów. W zapowiedziach czytamy, że będzie mógł przewieźć 1800 osób w ciągu godziny.

Nowy wyciąg orczykowy będzie miał natomiast długość 450 metrów i zdolność do przewiezienia na górę 790 osób w czasie 60 minut. Przetarg na inwestycje na Skrzycznem zostanie rozstrzygnięty w przeciągu dwóch najbliższych tygodni. 

Podczas wspomnianej konferencji prasowej przedstawiono również koncepcję rozbudowy tras biegowo-biathlonowych "Kubalonka". Ma tu w założeniu powstać infrastruktura pozwalająca na organizację nie tylko profesjonalnych treningów. - Zbudujemy absolutnie unikalny, TOP 3 na skalę światową obiekt, który pozwoli na organizację imprez rangi mistrzostw świata, czy Pucharu Świata - powiedział Kamil Bortniczuk. 

- To, co dziś zapowiedzieliśmy, to zupełnie nowe oblicze COS-u w Szczyrku, inwestycja w nowe wyciągi, w nową trasę, która miałaby służyć tylko i wyłącznie polskim sportowcom, polskim klubom sportowym, wyłączona z turystyki, trasa trudniejsza, wymagająca, oblodzona, dostosowana do najwyższych FIS-owskich warunków. Myślę, że jest to zupełnie nowa jakość w tej części Polski, jakość, która będzie doceniana nie tylko w Polsce, nie tylko w Europie, ale i na świecie, co pozwoli rozgrywać tutaj imprezy najwyższej rangi, również igrzysk olimpijskich, do których standardów będziemy ten obiekt dostosowywać - podkreślił, w trakcie konferencji prasowej, minister Bortniczuk.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE