Babciu, Dziadku - tak Ci powiem, noś odblaski ciesz się zdrowiem!

2021-01-21 10:01 Katarzyna Graboń

Pod takim hasłem przedszkolaki z przedszkola nr 9 w Żywcu razem z policjantami przeprowadzili akcję z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzięki pomysłowości policjantki z żywieckiej komendy oraz zręczności maluchów laurki z cennymi radami trafiły do seniorów z Żywca. Każdy z nich otrzymał od najmłodszych również odblaskową opaskę

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki z żywieckiego Przedszkola nr 9 w towarzystwie policjantów przy jednym z głównych przejść dla pieszych rozdawali napotkanym seniorom własnoręcznie wykonane laurki oraz odblaski - i oczywiście składali życzenia. - Nie są to jednak typowe laurki - przekonywała podczas akcji Agata Caputa - dyrektorka przedszkola.

- W laurkach umieszczone zostały rymowane wierszyki w formie ostrzeżeń, aby seniorzy zadbali swoje bezpieczeństwo. Tego właśnie mogą uczyć się od najmłodszych - przyznaje dyrektorka.

Na pomysł życzeń-rymowanek wpadła jedna z policjantek - młodszy aspirant Jolanta Frydel z żywieckiej drogówki.

- Ponad 60 procent zabitych czy poszkodowanych w wypadkach drogowych to właśnie seniorzy, dlatego to do tej grupy trzeba dotrzeć - przyznaje w rozmowie z Radiem Eska. - Nie można tez zapomnieć, że nawet na terenie naszego powiatu w ostatnim czasie mieliśmy do czynienia ze sporą falą prób wyłudzenia właśnie metodą „na wnuczka” - dodaje policjantka.

- Hasła są bardzo proste, ale myślę, że dobrze trafiają do seniorów - a dodatkowo przekazane przez dzieci na długo zostaną im w pamięci i… miejmy nadzieję, wielu uchronią przed przestępstwem czy zagrożeniem - podsumowuje.

Akcja to jeden z elementów cyklicznej akcji prewencyjnej „świeć przykładem” organizowanej w okresie jesienno-zimowym przez żywieckich policjantów.

Jakie życzenia mieli dla seniorów najmłodsi… posłuchajcie…

Przedszkolaki w trosce o Babcie i Dziadków