10-letni bohater z Czechowic-Dziedzic. Zaalarmował służby o pożarze

i

Autor: KM PSP w Bielsku-Białej

To była wzorowa postawa

10-letni bohater z Czechowic-Dziedzic. Zaalarmował służby o pożarze

Choć Wojtek Turek z Czechowic-Dziedzic ma dopiero 10 lat, to zachował się jak dorosły. Zaalarmował służby o pożarze, dzięki czemu straż mogła szybko zjawić się na miejscu. Za swoją bohaterską postawę otrzymał odznakę strażacką.

Wojtek Turek to 10-letni bohater z Czechowic-Dziedzic

10-letni Wojciech Turek z Czechowic-Dziedzic otrzymał odznakę Komendanta Głównego PSP "Iuvenis Forti". Zaalarmował on służby o pożarze budynku mieszkalnego znajdującego się przy ul. Polnej, do którego doszło na początku lutego tego roku. 

– Chłopiec wykazał się wzorową i bohaterską postawą, bezpośrednio przyczyniając się do uratowania życia i mienia znacznej wartości. Dzięki dużemu opanowaniu w niebezpiecznej sytuacji, chłopiec natychmiast i we właściwy sposób powiadomił służby ratunkowe o pożarze, wskazując dokładnie operatorowi miejsce zdarzenia. Warto podkreślić, że było to jedyne zgłoszenie o zaistniałym zdarzeniu – przekazali strażacy z PSP w Bielsku-Białej.

Wspomniane wyróżnienie jest przyznawane młodym ludziom, których postawa jest godna naśladowania. - To symboliczne odznaczenie jest ukłonem w kierunku dzieci i młodzieży, dla których wartością w życiu jest także pomoc innym - dodają strażacy. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE