Z kim PGE Skra będzie szlifować formę? Znamy listę sparingpartnerów

2020-07-29 14:24 rr
Gogol skra
Autor: PGE Skra Bełchatów

Bełchatowski klub podał wstępny plan przygotowań do sezonu 2020/2021. "Żółto-czarnych" czeka m.in. kilkudniowe zgrupowanie w Łasku, kilka ciekawych spotkań kontrolnych oraz jubileuszowy turniej.

Znamy coraz więcej szczegółów okresu przygotowawczego PGE Skry przed nowym sezonem. Siatkarze aktualnie przygotowują się do nowego sezonu PlusLigi na własnych obiektach. Wkrótce rozpoczną jednak sezon sparingowy podczas którego zmierzą się z najlepszymi polskimi drużynami na czele z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa czy Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Bełchatowianie chcą rozegrać co najmniej 10 spotkań kontrolnych.

- Na pewno po takiej przerwie trzeba rozegrać sporo sparingów. Będziemy celowali w 10-12 meczów. Nie mamy też na razie za wielu zawodników, więc tak naprawdę trudno powiedzieć, kto miałby grać i w jakim wymiarze. Na pewno będziemy jednak starali się mocno pograć - mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry.

Przed wznowieniem rozgrywek bełchatowianie wyjadą jeszcze na czterodniowe zgrupowanie do Łasku.

- W Łasku spotkamy się po raz pierwszy w komplecie. Drużyna będzie miała okazję spędzić trochę czasu poza miastem. To też ważne, żeby się poznać i rozpocząć pracę nad budowaniem grupy, bo w tym aspekcie też mamy sporo do zrobienia. Atmosfera do tej pory jest fantastyczna, ale myślę, że po tym zgrupowaniu będzie jeszcze lepiej - dodaje Gogol.

Wstępny plan przygotowań PGE Skry przed sezonem 2020/2021:

2 sierpnia - udział w PreZero Grand Prix (Warszawa)
4-7 sierpnia - zgrupowanie w Łasku
7 sierpnia - sparing z Aluronem CMC Zawiercie (Zduńska Wola)
8-9 sierpnia - ew. finał PreZero Grand Prix (Gdańsk)
15-16 sierpnia - dwumecz z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa (Bełchatów)
21-22 sierpnia - Jubileuszowy Turniej PGE Skry Bełchatów (Bełchatów)
29-30 sierpnia - turniej Giganci Siatkówki (Kępno)