Uwaga kierowcy! Pojawią się kolejne utrudnienia na A1 wokół węzła Piotrków Trybunalski Południe

2020-07-17 14:48 rr
a1 przebudowa
Autor: GDDKiA

Od 20 lipca, czyli najbliższego poniedziałku kierowcą muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami na przebudowywanej autostradzie A1 w Łódzkiem. Tym razem organizacja ruchu zmieni się w okolicy węzła Piotrków Trybunalski Południe A1/DK 74, czyli przy wyjeździe z Piotrkowa w kierunku Bełchatowa.

Drogowcy działania związane z przełożeniem ruchu rozpoczną w poniedziałek ok godz. 9. Zmiany będą dosyć istotne.

- W związku z kolejnym etapem prac przy budowie odcinka "A" autostrady A1, konieczne jest przeniesienie ruchu na DK 74 (ul Sikorskiego) na jezdnię północną. Oznacza to, że na odcinku od ulicy Zawodzie po stronie miasta, aż do skrzyżowania z ulicą prowadzącą do centrów logistycznych ruch w obu kierunkach, oczywiście wyłączywszy tymczasowe rondo, będzie odbywał się tylko po północnej jezdni DK74, czyli tej, która normalnie prowadzi w kierunku Bełchatowa. Należy przyjąć, że po stronie Piotrkowa (wschodniej) będzie to odcinek ok. 250, a po przeciwnej stronie skrzyżowania ok. 550 metrów - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała ok. 2 miesięcy. Służby GDDKiA apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania się do ustawionego oznakowania.