Uderzył w drzewo i odjechał. Pijany obcokrajowiec wpadł dzięki interwencji świadków zdarzenia

i

Autor: RR

Uderzył w drzewo i odjechał. Pijany obcokrajowiec wpadł dzięki interwencji świadków zdarzenia

2021-11-19 17:19

Przed sądem w Bełchatowie stanie 30-letni obcokrajowiec, który na jednej z ulic w Bełchatowie wjechał w drzewo. Mężczyzna pojechał dalej, ale dzięki szybkiej interwencji świadków trafił w ręce policji. Wydmuchał 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło 17 listopada po godz. 20 na ulicy Grota Roweckiego w Bełchatowie. Mundurowych zawiadomił jeden ze świadków.

- Jak ustalili wezwani na miejsce policjanci, 30-letni obcokrajowiec jechał wężykiem, zaczepiał o krawężnik, a kiedy stracił panowanie nad autem uderzył w przydrożne drzewo. Mimo to odjechał z miejsca zdarzenia. Zachowanie widział inny uczestnik ruchu drogowego, który przypuszczając, że kierowca opla vivaro może być nietrzeźwy zareagował na zagrożenie. Pojechał za oplem, a kiedy kierowca zatrzymał się przed skrzyżowaniem na osiedlu Żołnierzy POW podszedł do kierowcy, zabrał mu kluczyki, udaremniając dalszą jazdę. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy opla. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu - informują bełchatowscy policjanci. 

Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy młodzi kierowcy jeżdżą bezpiecznie?
Pingwiny wróciły do łódzkiego zoo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE