Te zdjęcia mają duszę. Wyjątkowa wystawa w muzeum w Bełchatowie

2021-10-08 17:08
Te zdjęcia mają duszę. Wyjątkowa wystawa w muzeum w Bełchatowie
Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Te zdjęcia działają jak wehikuł czasu. Od czwartku, 7 października w muzeum w Bełchatowie można zobaczyć wystawę pt. „Śladami historii Bełchatowa i okolic”. Tę niezwykłą ekspozycję współtworzyli mieszkańcy regionu. Zdjęciom towarzyszy też wiele ciekawych eksponatów.

Tytuł wystawy – „Śladami historii Bełchatowa i okolic” - jest nieprzypadkowy. Przygotowywana przez BTF oraz bełchatowskie Muzeum Regionalne ekspozycja ma bowiem na celu pokazanie fragmentów historii uwiecznionej na fotografiach wykonanych przez mieszkańców Bełchatowa i powiatu. Dzięki zaprezentowanym na wystawie pracom, można poznać pełne tajemnic i subtelnego uroku zakątki naszego miasta, jego historyczne obiekty, architekturę, elementy przyrody a także regionalne zabytki. Wszystkie prezentowane zdjęcia łączy zaś jeden bohater – Bełchatów i jego okolice.

- To nie tylko piękne zdjęcia, ale także wspaniała lekcja historii. Bo przecież naszą historię, a przez to także lokalną tożsamość, tworzą miejsca. Miejsca, które dziś znamy, a które kilka lub kilkadziesiąt lat temu wyglądały zupełnie inaczej, są milczącymi świadkami zmian, jakich doświadczamy, i pokazują, w którą stronę zmierzamy. Dlatego fotografie, jakie prezentowane są na wystawie, są tak cenne i interesujące. Dzięki nim możemy niejako przenieść się w czasie i poczuć klimat minionych lat, w przyszłości zaś mogą stanowić cenny materiał dla historyków badających historię naszego miasta i okolic – mówi wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański, znany z zamiłowania do lokalnej historii. 

Ekspozycję „Śladami historii Bełchatowa i okolic” można oglądać w bełchatowskim muzeum do końca roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Dla ukochanej żony przejechałem 600 km na rowerze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE