Szpital w Bełchatowie podsumował wielki remont. Projekt za blisko 34 mln oficjalnie zakończony

2020-07-09 16:26 rr
blok operacyjny szpital bełchatów
Autor: Szpital Wojewódzki w Bełchatowie

Przebudowali i zmodernizowali bloki operacyjne i wyposażyli je w najnowszy sprzęt. Jesienią ubiegłego roku zakończył się największy remont w ponad 30-letniej historii szpitala w Bełchatowie. Ale dopiero teraz projekt został oficjalnie zakończony.

Realizowana przez kilkanaście miesięcy inwestycja, największa od czasów budowy Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie, została zakończona. Przedsięwzięcie było realizowane w ramach projektu "Poprawa dostępności i jakości usług zdrowotnych świadczonych na rzecz mieszkańców województwa łódzkiego poprzez modernizację, przebudowę i doposażenie bloków operacyjnych oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie".

Inwestycja była podzielona na 4 etapy budowlane:

etap I - modernizacja sali operacyjnej oddziału
chirurgicznego dla dzieci,

etap II - modernizacja sali operacyjnej oddziału otorynolaryngologicznego,

etap III - utworzenie 16 łóżkowego oddziału anestezjologii
i intensywnej terapii,

etap IV - modernizacja głównego bloku operacyjnego
(6 sal operacyjnych, sala wybudzeniowa 8 stanowiskowa)

Przebudowa lecznicy kosztowała blisko 34 mln złotych. Prace budowlane pochłonęły prawie 24 mln, a na zakup aparatury i sprzętu medycznego wydano ponad 9 mln. Projekt dofinansowany został z dwóch źródeł: Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 w kwocie ponad 26 mln, oraz Samorządu Województwa Łódzkiego w kwocie blisko 7,5 mln.

Ostatni elementem projektu miała być konferencja prasowa w bełchatowskim szpitalu podsumowująca wszystkie działania. Ale z powodu pandemii i wprowadzonych w placówce środków ostrożności jest to niemożliwe.