"Suszarki" idą w ruch. W piątek policyjna akcja "Prędkość"

2020-09-10 15:10 rr
bełchatów policja suszarka
Autor: KPP Bełchatów

Uwaga kierowcy! W piątek, 11 września lepiej zdejmijcie nogę z gazu. W całym kraju policja będzie prowadzić akcję "Prędkość". Zmotoryzowani z "ciężką stopą" muszą liczyć się z mandatami.

To już kolejna policyjna akcja w tym roku wymierzona w piratów drogowych. Ale trudno się dziwić, skoro prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków.

- Nadrzędnym celem działań będzie zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem - nie ukrywają policjanci z KPP Bełchatów.

Nie chcesz stracić prawa jazda lub płacić za mandat? Zwolnij. Ale przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo na drodze i minimalizowanie potencjalnych zdarzeń.

Policja apeluje, aby zwalniać w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.