Powiat bełchatowski wchodzi do "czerwonej strefy". Co to oznacza? [AUDIO]

2020-10-08 17:08 RR
Koronawirus. Powiat bełchatowski w czerwonej strefie
Autor: Pixabay

Mamy nowe czerwone strefy w Polsce. Na liście znalazły się 32 powiaty i 6 miast. Od najbliższej soboty czerwoną strefą stanie się m.in. powiat bełchatowski.

Stało się to, o czym już od kilku dni mówiono w Bełchatowie i regionie. Od 3 października powiat bełchatowski wciągnięty był do żółtej strefy. Niestety, wskaźniki nowych zakażeń COVID-19 na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni praktycznie non-stop rosły.

W środę, 7 października służby wojewody poinformowały aż o 41 nowych zachorowaniach! Nie lepiej było we wtorek i miniony weekend, kiedy to przybywało po kilkadziesiąt "pozytywnych" mieszkańców powiatu. "Czerwona strefa" była już w zasadzie nieunikniona. I tak się stało.

Czerwona strefa - jakie obostrzenia?

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi od 10 października zakrywanie ust i nosa będzie obowiązkowe wszędzie w przestrzeni publicznej. Te działania mają pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Policja zapowiada, że niestosowanie się do tych zasad będzie surowo karane.

Od najbliższej soboty, w czerwonej strefie lokale gastronomiczne będą mogły pracować tylko do godz. 22. Resort zdrowia tnie także liczbę uczestników na imprezach okolicznościowych takich jak: wesela, stypy i inne tego rodzaju spotkania. W czerwonej strefie w takich wydarzeniu będzie mogło uczestniczyć 50 osób, nie licząc obsługi.

Ponadto od 10 października obowiązuje nie tylko zakaz udostępniania lokali na imprezy i dyskoteki, ale także prowadzenia dyskotek. Tak samo ma się sytuacja z nocnymi klubami. W strefie czerwonej obowiązuje też całkowity zakaz organizacji i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych.

Wprowadzenie czerwonej strefy nie zdziwiło mieszkańców Bełchatowa. Zapytani przez nas bełchatowianie zdają sobie sprawę, że liczba zakażeń rośnie i trzeba zwiększyć środki ostrożności.

Więcej w materiale RADIA ESKA BEŁCHATÓW:

Powiat bełchatowski w czerwonej strefie. Jak zareagowali mieszkańcy? Posłuchaj!
Horror w Instytucie Onkologii. Stłoczeni pacjenci oczekują po kilka godzin na lekarza

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.