PlusLiga: Udana inauguracja siatkarzy PGE Skry Bełchatów. Z Lubina wrócili z tarczą

Autor: PGE Skra Bełchatów Siatkarze PGE SKry

2021-10-05 12:05

Zwycięstwo na początek sezonu. Siatkarze PGE Skry udanie zainaugurowali rozgrywki PlusLigi. Bełchatowianie wygrali na wyjeździe z Cuprumem Lubin 3:1. W najbliższą niedzielę przywitają się z kibicami we własnej hali.

Bełchatowianie dopiero kilka dni przed startem PlusLigi rozpoczęli treningi w pełnym składzie. Mimo to, w Lubinie trener Slobodan Kovac wystawił najsilniejszy skład z Aleksandarem Atanasijeviciem, Miladem Ebadipourem, Grzegorzem Łomaczem i Mateuszem Bieńkiem na czele. Wcześniej występowali w rozgrywkach reprezentacyjnych. Formę z kadry przenieśli na rozgrywki ligowe. PGE Skra szybko pokazała dużo jakości i w pierwszych dwóch setach gospodarze nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Wyróżniał się m. in. nowy nabytek bełchatowian Holender Dick Kooy.

Od trzeciego seta gra się wyrównała, a ambitnie grający siatkarze z Lubina sprawiali przyjezdnym coraz więcej problemów. Efekt? Trzecią partia należała do gospodarzy. W czwartej partii nie zwolnili tempa, ale ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się bełchatowianie, w dużej mierze dzięki świetnej postawie w bloku Mateusza Bieńka. Tym samym PGE Skra rozpoczęła nowy sezon zgodnie z planem, czyli zdobywając komplet punktów.

- Jesteśmy szczęśliwi z trzech punktów. Nie było łatwo, bo w dwóch pierwszych setach rywali grali dobrze. W trzecim naciskali jeszcze bardziej i wygrali. Stworzyli nam sporo problemów, przegraliśmy tego seta. W czwartym historię była podobna, ale ostatecznie to my wygraliśmy tego seta i cały mecz. Mamy trzy punkty i to jest najważniejsze - powiedział MVP meczu Dick Kooy z PGE Skry.

W niedzielę PGE Skra zagra pierwszy mecz we własnej hali, a jej rywalem będzie Indykpol AZS Olsztyn.

Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów 1:3

Sety: 22:25, 19:25, 25:22, 25:27

Cuprum: Sekita, Waliński, Pietraszko, Kapica, Ferens, Krage, Szymura (libero) oraz Sas (libero), Gunia, Maruszczyk, Stępień

PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Atanasijević, Kooy, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Schulz, Mitić

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Czy kościół to odpowiednie miejsce dla psów?