Plan przygotowań GKS-u do nowego sezonu. Klub pracuje nad transferami

2020-07-28 14:35 rr
gks przygotowania
Autor: GKS Bełchatów

Piłkarze GKS-u Bełchatów po wywalczeniu utrzymania na zapleczu Ekstraklasy rozjechali się na zasłużone urlopy. Do treningów wrócą 10 sierpnia, a już kilka dni później zmierzą się u siebie w Pucharze Polski z Legią Warszawa.

Po długim sezonie i ciężkiej walce o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze bełchatowianie rozpoczęli urlopy, ale wypoczynek nie potrwa zbyt długo. Już 10 sierpnia zawodnicy pojawią się w klubie na inauguracyjnym treningu.

Kolejne dni będą jednocześnie mikrocyklem przed pierwszym oficjalnym meczem sezonu 2020/21 z Legią Warszawa. "Brunatni" będą musieli przystąpić do niego "z marszu", bo 1/32 Totolotek Pucharu Polski zaplanowana została na długi weekend 13 - 16 sierpnia. Pojedynek z mistrzami Polski może się zatem odbyć nawet w czwartek 13 sierpnia. Data zostanie wyznaczona przez PZPN w przypadku telewizyjnej transmisji lub w przypadku je braku - przez organizatora, czyli klub.

Pojedynek z mistrzem Polski będzie nie lada gratką dla fanów futbolu w Bełchatowie. To będzie starcie Dawida z Goliatem, zwłaszcza, że z GKS-em żegnają się kluczowi zawodnicy. Z drużyny odszedł jej lider - Bartosz Biel, który wraz z Krzysztofem Wołkowiczem zagra w GKS-ie Tychy. Przypomnę, że trenerem tej drużyny jest były szkoleniowiec bełchatowian Artur Derbin. "Brunatni" pracują nad pozyskaniem nowych zawodników.

- Mamy już paru zawodników na oku i prowadzimy rozmowy. To normalne, że najpierw zawodnicy odchodzą, bo kończą im się kontrakty, albo zmieniają klub. Mamy już koncepcję i jesteśmy dobrej myśli. Do meczu z Legią postaramy się zmontować zespół - mówi prezes bełchatowskiego klubu Wiktor Rydz.

Na 18 sierpnia trener Marcin Węglewski zaplanował pierwsze przedsezonowe testy, a na 22 sierpnia w Bełchatowie zaplanowano dwa mecze sparingowe: z beniaminkiem II Ligi KKS Kalisz oraz innym drugoligowcem, Skrą Częstochowa.

Tydzień później rozpocznie się sezon w Fortuna 1 Lidze, ale na razie nie jest znany terminarz inauguracji.