Piłkarze GKS-u Bełchatów wznowili treningi. Tłoczno na pierwszych zajęciach

2021-01-11 15:22 RR
Piłkarze GKS-u Bełchatów wznowili treningi. Tłoczno na pierwszych zajęciach
Autor: GKS Bełchatów

GKS Bełchatów rozpoczął zimowe przygotowania do drugiej części sezonu w Fortuna 1 Lidze. W pierwszym tegorocznym treningu wzięło udział aż 30 zawodników. Jest dużo nowych twarzy. Wiemy też, których czołowych zawodników w rundzie wiosennej zabraknie.

Trzydziestu zawodników wzięło udział w pierwszym w 2021 roku treningu GKS Bełchatów. W kadrze „Brunatnych” doszło do kilku przetasowań personalnych, ponieważ w porównaniu z końcówką rundy jesiennej zabrakło siedmiu piłkarzy, natomiast pojawiło się dziewięciu nowych.

- Zawsze nowy rok i przygotowania zimowe to nowa nadzieja. A po tym co się działo w końcówce rundy jesiennej, to mówimy o szczególnej sytuacji. Cieszymy się, że w ogóle się tu z państwem widzimy, tak naprawdę, i że ta grupa, która rozpoczyna treningi jest naprawdę liczna - powiedział w rozmowie z lokalnymi mediami rzecznik prasowy klubu Michał Antczak.

W gronie tych, którzy nie grali dla GKS w poprzedniej rundzie, obok sześciu testowanych, znaleźli się rekonwalescenci po ciężkich urazach, tj. Mikołaj Grzelak i Marcin Ryszka. W przypadku tego drugiego na razie zakończy się na testach fizycznych a następnie będzie pracował indywidualnie z fizjoterapeutą. Z pierwszą drużyną przygotowania rozpoczął też napastnik naszych rezerw Kacper Sionkowski.

W gronie testowanych znaleźli się młodzi zawodnicy: Michał Bodys (Piast Gliwce/ Foto Higiena-Gać), Wiktor Gasztyk (Ruch Chorzów), Kajetan Kunka (Rozwój Katowice), Bartosz Bartkowiak (Lech Poznań/ Miedź Legnica), Filip Laskowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) oraz Karol Kuczek (Termalica Bruk-Bet Nieciecza/ Tarnovia Tarnów).

A kto pożegnał się ze Sportową? W treningu nie wzięli udziału Bartłomiej Lisowski (przebywa na testach w klubie II ligi), Bartłomiej Eizenchart (zgodnie z porozumieniem między klubami uczestniczy obecnie w treningach Górnika Zabrze) oraz Patryk Makuch (wypożyczenie skrócone przez Miedź Legnica).

Wcześniej bełchatowski klub opuścili Paweł Lenarcik (rozwiązany kontrakt za porozumieniem stron i umowa z Miedzią Legnica), Jakub Witek i Przemysław Zdybowicz (skrócone wypożyczenia przez Wisłę Płock i Wisłę Kraków) i Marcin Szeibe.

Zgodnie z planem trenera Marcina Węglewskiego w poniedziałek kadra „Brunatnych” została podzielona na dwie podgrupy. Pierwsza ekipa, składająca się z trzynastu zawodników defensywnych, wyszła o godz. 10 na boisko sztuczne Miejskiego Centrum Sportu, gdzie po rozgrzewce i przeprowadzeniu sześciominutowego testu MAS (Maximal Aerobic Speed) rozpoczęła właściwy trening.

Kadra podczas pierwszego treningu:

Bramkarze: Michał Bodys, Wiktor Gasztyk, Kewin Komar, Daniel Niźnik

Obrońcy: Mikołaj Grzelak, Kajetan Kunka, Mariusz Magiera, Seweryn Michalski, Arkadiusz Najemski, Kamil Mizera, Marcin Sierczyński, Piotr Skrobosiński, Mateusz Szymorek

Pomocnicy: Bartosz Bartkowiak, Jakub Bator, Dawid Błanik, Waldemar Gancarczyk, Damian Hilbrycht, Dawid Flaszka, Filip Laskowski, Szymon Łapiński, Konrad Matuszewski, Damian Michalak, Michał Pawlik, Marcin Ryszka, Łukasz Wroński

Napastnicy: Maciej Mas, Karol Kuczek, Kacper Sionkowski, Patryk Winsztal

Plan sparingów:

16.01. Znicz Pruszków

23.01. Skra Częstochowa

27.01. Lechia Tomaszów Mazowiecki

30.01. Warta Sieradz

6.02.   RKS Radomsko

6.02.   Świt Nowy Dwór Mazowiecki

6.02.   Pelikan Łowicz

13.02. Radomiak Radom

20.02. Raków Częstochowa

Pierwszym wiosennym rywalem "Brunatnych" w Fortuna 1 Lidze będzie w sobotę 27 lutego trzeci w tabeli Górnik Łęczna.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Dyskoteka w kościele w Warszawie. Karnawał w świątyni w czasie epidemii