Pijany motocyklista wbił się w ogrodzenie posesji w gminie Kluki. 40-latek miał blisko 2,5 promila

i

Autor: KPP Bełchatów

Pijany motocyklista "wbił się" w ogrodzenie posesji w gminie Kluki. 40-latek miał blisko 2,5 promila

2023-03-07 14:25

Zarzuty dla 40-letniego motocyklisty, który w miejscowości Osina w gminie Kluki wjechał w ogrodzenie. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, ale szybko wpadł w ręce policji. Okazało się, że był kompletnie pijany. Miał blisko 2,5 promila alkoholu. Mundurowi znaleźli też przy nim narkotyki.

Zdarzenie miało miejsce 4 marca po godzinie 21 w miejscowości Osina w gminie Kluki na terenie powiatu bełchatowskiego. Policjanci otrzymali wówczas zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego motocyklisty, który wjechał w ogrodzenie posesji, po czym porzucił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia. Na miejscu mundurowi z Posterunku Policji w Klukach zastali świadków zdarzenia, którzy poinformowali, że natychmiast zareagowali i wybiegli z domu, gdy usłyszeli niepokojący huk dobiegający z zewnątrz.

- Okazało się, że motocyklista wjechał w ogrodzenie posesji w taki sposób, że pojazd przednim kołem wbił się pomiędzy przęsła ogrodzenia. Kierowca, od którego czuć było zapach alkoholu, bezskutecznie próbował wyrwać motocykl spomiędzy przęseł. W pewnym momencie pozostawił swój pojazd i chwiejnym krokiem oddalił się z miejsca zdarzenia. W tej sytuacji mundurowi ustalili właściciela hondy. W rozmowie ze zgłaszającymi ustalili również wygląd kierowcy - mówią policjanci z KPP w Bełchatowie. 

Finalnie nieodpowiedzialnego motocyklistę mundurowi zatrzymali w jego miejscu zamieszkania.

- Był pijany, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 40-latek był już notowany za jazdę w stanie nietrzeźwości i ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Po przeszukaniu jego kieszeni stróże prawa znaleźli przy nim blisko 12 gramów amfetaminy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzany usłyszał już zarzuty - dodają stróże prawa. 

40-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Posiadanie środków zakazanych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii to przestępstwo za które grozi kara do 3 lat więzienia. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy kierowcy jednośladów jeżdżą bezpiecznie na polskich drogach?
Brawurowy manewr uratował rowerzyście życie! Za kierownicą autobusu siedziała pani Agnieszka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE