Oblężenie Biura Paszportowego w Bełchatowie. Ponad 600 wniosków w dwa tygodnie

i

Autor: RR

Oblężenie Biura Paszportowego w Bełchatowie. Ponad 600 wniosków w dwa tygodnie

2023-02-07 14:50

Tego można było się spodziewać. Punkt Paszportowy w Bełchatowie, który działa dokładnie od dwóch tygodni, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem - nie tylko wśród mieszkańców Bełchatowa i okolic, ale też powiatów ościennych.

Już ponad 600 osób odwiedziło punkt paszportowy w Bełchatowie, który działa dopiero od dwóch tygodni. To oznacza, że średnio jednego dnia wnioski o ten dokument składa tam około 60 osób. To nie tylko mieszkańcy Bełchatowa i okolic, ale też Radomska, Pabianic, Piotrkowa, a nawet Łodzi. 

Dlaczego mieszkańcy Piotrkowa czy Łodzi, gdzie też można wyrobić paszport, wybierają Bełchatów?

- Po prostu ludzie chcą uniknąć kolejek i zaoszczędzić czas - słyszymy w bełchatowskim Biurze Paszportowym. 

Kiedy wszystkie dokumenty są w porządku obsłużenie jednej osoby to czas około 10 minut. Ewa Woźniak, administrator biura przyznaje, że niestety zdarzają się komplikacje. Najczęstszy błąd? Wnioskujące osoby przychodzą z nieodpowiednimi zdjęciami. Warto dokładnie się upewnić zanim odwiedzimy punkt, bo inaczej zostaniemy odprawieni z kwitkiem. 

Biuro Paszportowe wróciło do Bełchatowa po 16 latach przerwy. Mieści się w budynku Energetyka przy ulicy Czaplinieckiej. Wnioski można składać od poniedziałku do piątku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Co myślisz o akcji „Karaczanem w swojego ex"?
Czy w Polsce paliwo na Orlenie jest najtańsze? Wyniki naszego śledztwa zaskakują!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE