Nauka zdalna w podstawówkach. Uczniowie i rodzice z Bełchatowa nie są zachwyceni [AUDIO]

2020-10-23 15:41
Nauka zdalna w podstawówkach
Autor: Pixabay

Wraca zdalne nauczanie w szkołach podstawowych. Od najbliższego poniedziałku, 26 października lekcje online będą mieć uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych.

Cała Polska w czerwonej strefie. Rząd wprowadza nowe obostrzenia, które dotyczą m.in. edukacji. Od najbliższego poniedziałku szkoły podstawowe przechodzą na nauczanie zdalne. Dotyczy to klas 4-8. Tryb nauki zdalnej w tych klasach ma obowiązywać do niedzieli, 8 listopada.

Przypomnijmy, wcześniej zdalne nauczanie wprowadzono w szkołach ponadpodstawowych (z wyjątkiem zajęć praktycznych w szkołach zawodowych) oraz na uczelniach.

Uczniowie szkół podstawowych, którzy od poniedziałku rozpoczną lekcje online, nie są tym pomysłem zachwyceni. Jedni widzą plusy, drudzy minusy, ale zgodnie przyznają, że bardziej efektywna jest nauka stacjonarna.

Rodzice są jeszcze bardziej sceptycznie nastawieni do tego rozwiązania. Według nich, dziecko powinno mieć kontakt z rówieśnikami i nauczycielami.

Więcej w materiale RADIA ESKA BEŁCHATÓW:

Wraca zdalne nauczanie w podstawówkach. Co o tym sądzą uczniowie i rodzice? Posłuchaj!
Wielogodzinne kolejki do wymazów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE