Młodzież z Bełchatowa trafiła do więzienia. Niecodzienne zajęcia w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim

2021-11-23 15:23
Młodzież z Bełchatowa trafiła do więzienia. Niecodzienne zajęcia w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim
Autor: Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim

Te zajęcia z pewnością zapamiętają na długo. Uczniowie klasy o profilu policyjno-wojskowym z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie gościli w piotrkowskim Areszcie Śledczym. Co czekało na nich za murami jednostki penitencjarnej? Więcej szczegółów w tym artykule.

Bełchatowska młodzież weszła tam, gdzie na co dzień nikt nie ma dostępu. Uczniowie rozmawiali z funkcjonariuszem, który opowiedział im o jednostce i pokazał m.in. place spacerowe, świetlice, sale widzeń, oddział mieszkalny, celę zabezpieczającą oraz celę mieszkalną.

- Głównym celem wizyty młodzieży były jednak zajęcia na strzelnicy znajdującej się na terenie piotrkowskiej jednostki penitencjarnej, z której na co dzień korzystają funkcjonariusze Służby Więziennej, ale także funkcjonariusze innych służb. Uczniowie po zapoznaniu się z regulaminami, strzelnicą oraz jej wyposażeniem i uzbrojeniem znajdującym się na wyposażeniu jednostki odbyli trening dobywania broni, przeładowania, przyjmowania postaw strzeleckich, składania się do strzału, celowania i pracy na języku spustowym - informują służby piotrkowskiego Aresztu Śledczego.

Na tym nie koniec. Przyszli maturzyści poznali również warunki pracy funkcjonariuszy, zadania jakie realizują i jakim muszą sprostać w ramach poszczególnych pionów służby. Zostali także zapoznani z kryteriami naboru do Służby Więziennej. Kto wie, może po tej wizycie ktoś skusi się na prace w piotrkowskiej jednostce penitencjarnej. Póki co za nimi duża dawka wrażeń, które z pewnością na długo zostaną w ich głowach. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl 

Sonda
Myślisz, że policja znajdzie autora tych pogróżek?
Sprzedawali "paszporty covidowe". Zatrzymano 11 osób.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE