MCK w Bełchatowie wraca do "normalności". Na co mogą liczyć bełchatowianie?

2020-09-09 16:26 rr
bełchatów mck zajęcia
Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie chce znów tętnić życiem i od października planuje przywrócić zajęcia stałe dla dzieci i młodzieży. Oczywiście przy zachowaniu wszelkich obostrzeń.

Od marca, kiedy wybuchła pandemia, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie nie działa na pełnych obrotach. Owszem, od czerwca ruszyło kino Kultura, ale to tylko mała część z działalności kulturalno -artystycznej jaką prowadzi bełchatowski MCK. Przede wszystkim zawieszone zostały zajęcia stałe dla dzieci i młodzieży, takie jak warsztaty taneczne, muzyczne czy artystyczne.

Dyrekcja placówki doszła do wniosku, że najwyższy czas to zmienić. Od października wszystkie zajęcia wracają.

- Będzie to kontynuacja tego, co zostało przerwane przez pandemię. Te osoby, które były pozapisywane na poszczególne zajęcia, od października będą mogły je zacząć od nowa. Cieszymy się, że po bardzo długiej przerwie znów będziemy się widzieć - mówi dyrektor MCK Bełchatów Damian Nowak.

Wracają pozycje stałe, ale niewykluczone, że pojawią się też nowości. Póki co szef MCK-u nie chce zdradzać szczegółów.

- Szykujemy nowości związane z kinem Kultura, zajęcia artystycznymi oraz zapewne z koncertami. Nic więcej nie powiem, bo chciałbym, aby to była niespodzianka - dodaje Damian Nowak.

Wszystkie zajęcia i atrakcje mają ruszyć od października, o ile planów nie pokrzyżuje koronawirus.