Łódzkie na plus - zmieniaj swój region!

2020-02-13 16:12
bo. łódzkie
Autor: Urząd Marszałkowski

Startuje czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego 2021. Wnioski można będzie składać od 20 lutego do 12 marca. Na pomysły mieszkańców przeznaczono 8 mln złotych.

Każdy mieszkaniec województwa łódzkiego może mieć wpływ na to, co zmieni się w jego regionie. Wystarczy zgłosić swój pomysł w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego "Łódzkie na plus".

Idea tego projektu i zasady z nim związane będą przedstawiane w poszczególnych miastach. Lokalne spotkania już ruszyły i potrwają do 22 lutego. W Bełchatowie takie spotkanie zaplanowano na 19 lutego w Szpitalu Wojewódzkim. Cały harmonogram znajduje się na stronie www.bo.lodzkie.pl

- Naszym celem jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców w proces decydowania o wydatkach regionalnej wspólnoty samorządowej, a przez to w działania samorządu województwa wpływające na rozwój regionu - mówi Dawid Mazurkiewicz, dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Łódzkiego.

8 mln złotych na pomysły mieszkańców

Kultura, sport, edukacja, turystyka czy też ochrona środowiska i bezpieczeństwo publiczne – to w tych m.in. obszarach realizować się mogą autorzy zgłaszanych projektów. Swoje propozycje można zgłaszać do 12 marca. Następnie projekty będą weryfikowane pod względem formalnym i merytorycznym. Pełna lista projektów do głosowania będzie znana do 3 czerwca. Głosowanie ruszy dzień później i potrwa do końca czerwca. O tym, które pomysły zostaną zrealizowane w 2021 roku, dowiemy się 18 września.

Na zwycięskie projekty zabezpieczono kwotę 8 mln złotych. Połowa tej sumy przeznaczona będzie na zadania wojewódzkie, a kolejne 4 mln zł rozdzielone zostaną między 24 powiaty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE