Ligowy klasyk dla PGE Skry! Bełchatowianie odrodzili się jak Feniks z popiołów

Autor: PGE Skra Bełchatów

2023-03-13 10:18

To był najlepszy mecz PGE Skry w tym sezonie. W hitowym meczu 27. kolejki PlusLigi siatkarze z Bełchatowa gładko wygrali na wyjeździe z mistrzem Polski Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:20, 25:18, 25:20). To dobry prognostyk przed decydującym starciem o finał Pucharu CEV.

Do Kędzierzyna-Koźla bełchatowianie jechali jak na pożarcie, ale...sprawili niemałą sensację. Nie dość, że ograli gospodarzy, to na dodatek zrobili to w świetnym stylu i nie stracili żadnego seta! Ręce same składały się do braw.

Tak było od samego początku meczu. To bełchatowianie narzucili wysokie tempo i sprawili mnóstwo problemów gospodarzom. W zasadzie dwa pierwszy sety były identyczne - szybka przewaga PGE Skry, próby odrobienia strat przez ZAKSĘ i spokojna wygrana przyjezdnych. Najbardziej wyrównany był trzeci set, ale do pewnego momentu. Po raz kolejny więcej zimnej krwi zachowali 'żółto-czarni' i wygrali całe spotkanie. MVP meczu został Dick Kooy. Dla bełchatowian był to drugi mecz z rzędu w PlusLidze zakończony zwycięstwem.

W ligowym klasyku PGE Skra Bełchatów grała jak z nut, co z pewnością daje nadzieję, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w walce o finał Pucharu CEV. Rewanż z włoską Modeną już w tę środę. W pierwszym spotkaniu lepsi byli rywale, którzy wygrali 3:1.

Mecz w hali Energia rozpocznie się o 20.30. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Czy Iga Świątek wygra Indian Wells 2023?