Lewe faktury na stacji paliw w Bełchatowie. 46-latka usłyszała 117 zarzutów!

i

Autor: KWP Łódź

"Lewe" faktury na stacji paliw w Bełchatowie. 46-latka usłyszała 117 zarzutów!

2023-02-06 14:29

117 zarzutów usłyszała 46-letnia bełchatowianka. Kobieta jest podejrzana o wystawianie nierzetelnych faktur na jednej ze stacji paliw w Bełchatowie. Straty poniesione przez Skarb Państwa wyniosły ponad 2 mln złotych.

W toku prowadzonego śledztwa trwającego od 2017 roku ustalono, że na jednej ze stacji paliw w Bełchatowie, zatrudniona tam 46-latka wystawiała faktury VAT, które dokumentowały nierzeczywiste zakupy paliwa przez podmioty gospodarcze.

- Nielegalny proceder polegał na tym, iż oskarżona wystawiała faktury zbiorcze, do których wpisywała paragony nie zgodne ze stanem faktycznym. Następnie faktury te były ujmowane w składanych przez przedsiębiorców deklaracjach podatkowych, co skutkowało narażeniem na uszczuplenie podatkowe oraz nienależnym zwrotem podatków przez urzędy skarbowe na terenie województwa łódzkiego. 46-latce w związku z tym procederem przedstawiono 117 zarzutów - informują funkcjonariusze z KWP w Łodzi. 

Jak dodają mundurowi, zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie ponad 60 osobom łącznie kilkaset zarzutów dotyczących m.in. posługiwania się nierzetelnymi fakturami, poświadczenia nieprawdy w dokumentach i oszustwa.

Straty poniesione przez Skarb Państwa wyniosły ponad 2 mln złotych. Na poczet przyszłych kar i obowiązku naprawienia szkody zabezpieczono składniki majątkowe podejrzanych o łącznej wartości blisko 3 mln złotych. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy Kościół skutecznie walczy z pedofilią?
K.RABENDA: NIE BĘDZIE DRASTYCZNYCH PODWYŻEK CEN PALIW
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE