Kolejne auto wyrusza z Bełchatowa na front w Ukrainie. Będzie służyło żołnierzom w Bachmucie [AUDIO]

i

Autor: Facebook/Mateusz Broncel

Kolejne auto wyrusza z Bełchatowa na front w Ukrainie. Będzie służyło żołnierzom w Bachmucie [AUDIO]

2023-03-15 13:40

Na apel ukraińskiego żołnierza zareagowali błyskawicznie. Z Bełchatowa do Bachmutu wyjedzie dziś samochód do zadań specjalnych - będzie służył naszym wschodnim sąsiadom na froncie w walce z rosyjskim agresorem. To kolejny pick-up z napędem na cztery koła, który udało się kupić dzięki ogólnopolskiej zbiórce.

We wtorek został zaprezentowany lokalnych dziennikarzom, a dziś wyrusza w daleką drogę, a konkretnie do Bachmutu. Mowa o kolejnym samochodzie, który trafi do żołnierzy ukraińskich walczących z rosyjskim najeźdźcą. Dzięki internetowej zbiórce udało się kupić pick-upa z napędem na cztery koła. Pojazd ma militarny kamuflaż, a do Bachmutu ma dotrzeć do końca tego tygodnia.

- Życzenie było takie, aby to był właśnie pick-up. Takie auto służy też do przewozu broni. My nie kupujemy samochodów pięknych, tylko na front - mówi Marta Małecka z fundacji Be A Hero. 

Do akcji po raz kolejny włączyli się też wolontariusze z Bełchatowa, na czele z Mateuszem Bronclem z portalu WarNews.pl

- Pojazd trafi do Wasyla z Bachmutu, który zwrócił się do nas o pomoc. Mamy nadzieję, że będzie służył ukraińskim żołnierzom - dodaje bełchatowianin. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Z Bełchatowa do Bachmutu jedzie kolejne auto. Posłuchaj wypowiedzi organizatorów akcji

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy Polacy powinni mieć łatwiejszy dostęp do broni?
Iga Świątek beszta rosyjską tenisistkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE