Kolejna droga w Bełchatowie zyska nowy blask. Gdzie zawitają drogowcy?

2020-07-28 15:18 rr
ulica Daleka Bełchatów
Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Coraz bliżej do rozpoczęcia remontu nawierzchni na ulicy Dalekiej w Bełchatowie. Miasto podpisało umowę z wykonawcą, a to oznacza, że wkrótce ruszą prace. Droga na odcinku od ulicy Budryka do planowanej obwodnicy wschodniej ma być gotowa do końca listopada bieżącego roku.

Wakacje w pełni, a to oznacza, że do kolejnych prac szykują się drogowcy. Niebawem pojawią się na ulicy Długiej, która zyska m.in. nową nawierzchnię i chodnik. Prace mają kosztować ponad milion złotych, a połowę tych środków przekaże Fundusz Dróg Samorządowych.

- Każde dofinansowanie to dla nas duże wsparcie. Dzięki temu możemy planować i przeprowadzać wiele zadań, które nie tylko poprawiają estetykę naszego miasta, ale przede wszystkim podnoszą jakość, komfort życia i bezpieczeństwo naszych mieszkańców - mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Na odcinku ponad 300 metrów położona zostanie nowa nawierzchnia, a sama droga będzie odwodniona. Zakres prac obejmuje także budowę chodników, zjazdów do działek, oznakowania pionowego i poziomego oraz odejść kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wykonawca zobowiązany jest także do przebudowy przełącza wodociągowego.

Ulica Zamoście następna w kolejce

Lada moment ruszy modernizacja ulicy Dalekiej, ale bełchatowski magistrat szykuje się też do kolejnej inwestycji. Mowa o remoncie ulicy Zamoście od ulicy Jana Pawła II do torów kolejowych. Na liczącym ponad 600 metrów odcinku rozbudowany zostanie pas drogowy, w planach jest także budowa zjazdów do leżących przy ulicy posesji. Inwestycja obejmie ponadto budowę chodnika po stronie północnej i ścieżki rowerowej po stronie południowej. W projekcie zawarto również przebudowę przejazdu kolejowego oraz budowę oświetlenia.

Przetarg jest już rozstrzygnięty, ale umowa z wykonawcą jeszcze nie została podpisana. Prace w tej części miasta powinny ruszyć za kilka tygodni. Remont pochłonie ok 3,3 mln złotych. Podobnie jak w przypadku ulicy Dalekiej, połowę tej inwestycji sfinansuje FDS.