Karol Kłos zostaje w Bełchatowie! To będzie jego 12. sezon w barwach PGE Skry

2021-07-09 14:45
Karol Kłos zostaje w Bełchatowie! To będzie jego 12. sezon w barwach PGE Skry
Autor: PGE Skra Bełchatów

Ten zawodnik jest już jedną z legend bełchatowskiej siatkówki. Mowa o Karolu Kłosie, który barwy PGE Skry reprezentuje od 2008 roku. Właśnie przedłużył kontrakt na kolejne dwa sezony.

Kłos jest wychowankiem KS Metro Warszawa, a swój pierwszy kontrakt podpisał z PGE Skrą w 2008 roku. Od razu został jednak wypożyczony do AZS Politechnika Warszawska, gdzie spędził dwa lata. Przed sezonem 2010/2011 dołączył już do zespołu PGE Skry i do tej pory dumnie reprezentuje jej barwy.

31-letni zawodnik wszystkie klubowe trofea zdobywał właśnie z PGE Skrą. Na swoim koncie ma aż siedem medali mistrzostw Polski, w tym trzy złote. Do tego dołożył trzy krajowe Puchary oraz cztery Superpuchary. Środkowy wspólnie z kolegami z PGE Skry bardzo dobrze radził sobie również na arenie międzynarodowej. W Klubowych Mistrzostwach Świata wywalczył srebrny i brązowy medal, podobnie zresztą jak w Lidze Mistrzów.

Środkowy od lat udowadnia, że jest bardzo wartościowym siatkarzem i ważną postacią w drużynie. Sam w Bełchatowie czuje się bardzo dobrze, dlatego postanowił zostać w PGE Skrze i przedłużył swoją umowę.

- Niezmiernie się cieszę, że Karol zostaje z nami, bo to wspaniały siatkarz, ale i człowiek, taka dusza drużyny. Buduje atmosferę w szatni. Czas płynie szybko, ale to fakt, że mija już 11 lat, od kiedy Karol jest siatkarzem PGE Skry. Pamiętam, gdy jako młody chłopak przychodził do nas z Warszawy, dziś staje się legendą klubu. Swoim doświadczeniem i autorytetem stał się też ważną postacią również dla młodszych kolegów. Cieszę się, że przedłużyliśmy umowę, szczególnie w tym dziwnym okienku transferowym, które zaczęło się już jesienią - mówi Konrad Piechocki, prezes PGE Skry Bełchatów.

Kłos aktualnie przebywa na wakacjach, po czym wróci do Bełchatowa i rozpocznie przygotowania z zespołem do nowego sezonu PlusLigi.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Stres: jak go zwalczyć?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE