Góra Kamieńsk czeka na otwarcie. Sanepid musi dać zielone światło

2020-05-22 11:37 rr
bełchatów. góra kamieńsk
Autor: PGE GiEK

Ośrodek na Górze Kamieńsk gotowy do otwarcia. Wykonano już wszystkie przeglądy techniczne dopuszczające poszczególne urządzenia do ruchu. Kiedy ruszy tam sezon letni? Wszystko zależy od sanepidu.

Ten rok nie jest łaskawy dla Góry Kamieńsk. Brak śniegu i mrozów sprawił, że po raz pierwszy ośrodek nie otworzył się dla narciarzy i snowboardzistów. Z powodu pandemii koronawirusa później niż zwykle rozpocznie się też sezon letni. Kiedy wystartuje? Tego jeszcze dokładnie nie wiadomo, ale właściciel ośrodka wierzy, że to już wkrótce nastąpi.

- Mamy nadzieję, że już niebawem, przy zachowaniu wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa Góra Kamieńsk będzie mogła być otwarta dla każdego, kto jest spragniony aktywności na świeżym powietrzu. Czekamy na decyzję sanepidu z którym jesteśmy w ścisłym kontakcie - mówi Sandra Apanasionek z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Od sanepidu będzie też zależeć, z jakich atrakcji będzie można korzystać i w jakim zakresie. Na najwyższym wzniesieniu w centralnej Polsce znajdują się m.in. kolejka linowa, tory saneczkowy czy najdłuższy w Polsce tor tubingowy. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy bardziej wymagającej jazdy na rowerze. Zbocza Góry Kamieńsk to liczne trasy rowerowe o różnej skali trudności.