Druhowie z OSP Bełchatów rozwieźli wigilijne paczki potrzebującym

i

Autor: RR

Pierogi, ryba, barszcz czerwony. Wigilijne paczki trafiły do potrzebujących [AUDIO]

2020-12-23 15:32

Nie mogli zorganizować tradycyjnej miejskiej wigilii, więc sami zrobili paczki ze świątecznymi potrawami i dziś rozwieźli je osobom bezdomnym i samotnym. Mowa o druhach z OSP Bełchatów, którzy w czasie pandemii nie zapomnieli o potrzebujących. To już 6. akcja organizowana przez miasto, strażaków ochotników i proboszcza parafii Narodzenia NMP. W tym roku, z wiadomych względów, świąteczna akcja miała zupełnie inny charakter niż dotychczas.

Miejskie spotkania świąteczne z inicjatywy prezydent Marioli Czechowskiej organizowane są w Bełchatowie od sześciu lat. Jednak w tym roku, ze względu na pandemię COVID-19 oraz obowiązujące w związku z nią obostrzenia sanitarne, tradycyjna wieczerza w centrum Bełchatowa musiała być odwołana. Zamiast miejskiej wigilii magistrat wspólnie z OSP przygotował świąteczne paczki. W każdej z nich znalazły się tradycyjne świąteczne potrawy.

- Wspólne kolędowanie i łamanie się opłatkiem z mieszkańcami są dla mnie niezwykle ważne. Coroczna Miejska Wigilia była okazją do tego, by w tym wyjątkowym czasie poczuć atmosferę świąt i zwyczajnie porozmawiać. Ilość osób, które każdego roku przyjmowało moje zaproszenie do wspólnego stołu pokazywała, że takie spotkania są potrzebne. Niestety w tym roku nie możemy zorganizować Wigilii. W obecnej sytuacji epidemicznej musimy bowiem przede wszystkim zatroszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Choć nie możemy się spotkać osobiście, nie zostawimy osób samotnych, ubogich i potrzebujących bez wsparcia. Trafią do nich świąteczne paczki z tradycyjnymi potrawami – podkreśla prezydent Mariola Czechowska.

Łącznie przygotowano ponad 130 paczek. Wszystkie doręczali druhowie z OSP Bełchatów.

- W każdej paczce znalazł się barszcz czerwony, smażona ryba, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem, a także opłatek. Dodatkowo jest też wędlina i pieczywo - mówi Krzysztof Franczyk, naczelnik OPS Bełchatów.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Wigilijne paczki dla potrzebujących. Posłuchaj wypowiedzi uczestników bełchatowskiej akcji:

Świąteczne potrawy trafiły do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Schroniska dla Osób Bezdomnych oraz tych, którzy tymczasowo przebywają w ogrzewanych kontenerach ustawionych na terenie miasta.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w Twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl"

Sonda
Zrobisz to? Czy nie?
WYJĄTKOWE życzenia od sportowców! Przed WAMI wielkie gwiazdy pod choinkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE