Dawcy z elektrowni i kopalni Bełchatów znów w akcji! Ile krwi oddali?

2020-11-20 15:52 RR
górnicy i energetycy oddali krew
Autor: PGE GiEK

Za nami kolejna zbiórka krwi organizowana przez krwiodawców z bełchatowskich oddziałów PGE GiEK. Górnicy i energetycy oddali prawie 14 litrów krwi. Łącznie od początku roku w 16 zbiórkach wzięło udział blisko 340 osób. Razem przekazali ponad 190 litrów krwi.

Po raz kolejny ważna idea honorowego krwiodawstwa połączyła pracowników kopalni i elektrowni Bełchatów. 19 listopada kluby z tamtejszych oddziałów wraz z centralą PGE GiEK, zorganizowały w Domu Parafialnym przy Parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie zbiórkę krwi, przekazując potrzebującym ponad 13 l drogocennego leku. W akcji wzięło udział 30 osób. Taka liczba dawców cieszy tym bardziej, że w związku z pandemią punkty krwiodawstwa odwiedza mniej osób.

- Wierzę, że wrażliwość i empatia krwiodawców są dla każdego z nas wzorem. Dziękuję klubom z elektrowni i kopalni za każdą akcję, a wszystkim krwiodawcom życzę dużo zdrowia i przy okazji składam najserdeczniejsze gratulacje członkom klubów z bełchatowskich oddziałów, które w tym roku obchodzą jubileusze 40-lecia. Szlachetna idea krwiodawstwa zasługuje na najwyższe słowa uznania - podkreśla Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Warto dodać, że podczas zbiórki czterej zasłużeni krwiodawcy z kopalni Bełchatów otrzymali odznaki Zasłużony dla Zdrowia Narodu. To szczególne wyróżnienie jest przyznawane osobom, które oddały co najmniej 20 litrów krwi.

W oddziałach PGE GiEK działa 5 klubów HDK. Tylko od początku roku kluby te zorganizowały łącznie 16 akcji, podczas których ponad 190 litrów krwi oddało blisko 340 osób.

Wjechał na zamknięty przejazd kolejowy