Bohater z Bełchatowa - o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego!

2020-01-24 14:14
Policja
Autor: Canva.com

Takiej odwagi i troski o społeczeństwo powinniśmy spodziewać się po każdym. Mieszkaniec Bełchatowa wykazał się niezwykłą odpowiedzialnością i czujnością. Zatrzymał pijanego kierowcę i przekazał go policji. Okazało się, że jego uczynek mógł uratować czyjeś życie! Przeczytajcie więcej w tym artykule.

Wyjątkowy człowiek zasługuje na wyróżnienie. Mieszkaniec Bełchatowa zatrzymał pijanego kierowcę. Policja na swojej stronie opisała całe zdarzenie:

17 stycznia 2020 roku, o godzinie 22.30 dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Skierowani na miejsce policjanci zastali zgłaszającego, który przekazał im ujętego pijanego 49-latka. Jak się okazało mieszkaniec Bełchatowa jadąc swoim samochodem ulicą Radomszczańską zwrócił uwagę na citroena, którego kierowca miał wyraźny problem z zachowaniem prostolinijnego toru jazdy. Jadące z przeciwnego kierunku pojazdy musiały zjeżdżać na pobocze aby uniknąć kolizji. Podejrzewając, że może on znajdować się na tzw. „podwójnym gazie” postanowił to sprawdzić. Wkrótce kierowca citroena zatrzymał się na stacji paliw. Okazało się, że tutaj zaopatrzył się w alkohol. Kiedy z zakupami wsiadał do samochodu dalszą jazdę uniemożliwił mu świadek zdarzenia. Podszedł do mężczyzny, a gdy wyczuł od niego silną woń alkoholu zabrał mu kluczyki i powiadomił policję. 49-latek chciał uciec z miejsca zdarzenia jednak czujny bełchatowianin skutecznie mu to uniemożliwił. Ujął go i przekazał w ręce mundurowych. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Bełchatów ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami.

Postawa obywatelska w Bełchatowie  - podziękowanie od policji

Na stronie policji pojawiło się również oficjalne podziękowanie dla mieszkańca! Policja informuje również innych jak mogą działać, gdy są świadkami łamania prawa:

Dziękujemy mieszkańcowi Bełchatowa za czujność, godną naśladowania obywatelską postawę oraz reakcje na zagrożenia stwarzane przez nietrzeźwych kierowców. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE