Blok nr 14 w Elektrowni Bełchatów już działa. Ruszył po ponad dwutygodniowej przerwie

2021-06-08 15:17 RR
Blok nr 14 w Elektrowni Bełchatów już działa. Ruszył po ponad dwutygodniowej przerwie
Autor: PGE GiEK

Po ponad dwóch tygodniach przerwy największy blok energetyczny w Elektrowni Bełchatów znów produkuje prąd. Blok o mocy 858 megawatów był wyłączony z powodu pożaru taśmociągu do którego doszło 22 maja.

Dziś około godz. 8 uruchomiony został blok energetyczny o mocy 858 MW w Elektrowni Bełchatów, który został wyłączony na skutek pożaru taśmociągu, do którego doszło 22 maja.

Tuż po tym zdarzeniu ruszyły prace mające na celu jak najszybsze przywrócenie dostaw węgla do bloku energetycznego nr 14 o mocy 858 MW. Odtwarzane były konstrukcje wsporcze taśmociągów, instalacje przeciwpożarowe, układy elektryczne, a także automatyki i sterowania. Pierwsze próby funkcjonalne związane z uruchomieniem taśmociągu odbyły się 4 czerwca.

- Przywrócone zostały dostawy węgla do jednostki, poprzez uruchomienie jednej trasy nawęglania bloku. Wciąż kontynuowane są prace remontowe, które mają na celu kompleksowe odtworzenie galerii nawęglania - mówi Iwona Paziak ze spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Jednostka produkuje energię elektryczną dla Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, zgodnie z zapotrzebowaniem Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Wciąż wyjaśniane są przyczyny pożaru taśmociągu. Pracuje nad tym specjalna komisja.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Nalot na klub nocny w Tychach