Bełchatowska mapa ginących zawodów prawie gotowa! Kiedy miasto pochwali się rzemieślnikami?

2020-07-29 15:55 rr
rzemieślnicy bełchatów
Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Krawcowie, zegarmistrzowie, złotnicy, szewcy, tapicerzy czy ślusarze - m.in. tacy, dziś już nieco zapomniani rzemieślnicy pojawią się na wirtualnej mapie bełchatowskiego rzemiosła przygotowywanej przez Urząd Miasta w Bełchatowie. Do akcji zgłosiło się ok 20 lokalnych fachowców.

Bełchatów idzie tropem Łodzi i przygotowuje mapę ginących zawodów pod hasłem "Tylko dobre rzemiosło". Lokalni rzemieślnicy nie zawiedli i do akcji zainicjowanej przez bełchatowski magistrat zgłosiło się co najmniej 20 osób z fachem w ręku.

Mapa bełchatowskiego rzemiosła jest w trakcie realizacji. Pojawią się na niej najważniejsze informacje dotyczące lokalnych fachowców, takie jak: gdzie prowadzą swoją działalność, na czym polega ich zawód i co jest w nim najbardziej ciekawego. Do każdego z nich zajrzą pracownicy bełchatowskiego magistratu i nagrają obszerny materiał.

Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska przyznaje, że jednym z głównych zadań tej akcji jest wsparcie lokalnych mistrzów rzemieślniczych.

- Naszym celem jest przede wszystkim pobudzenie zainteresowania produktami i usługami rękodzielniczymi. Bez wątpienia cechuje je wysoka jakość, która zasługuje na docenienie. Jestem przekonana, że wkraczająca na rynek pracy młodzież, wybierając tradycyjne profesje, może odnieść sukces zawodowy - mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska

Mapa z ginącymi zawodami w Bełchatowie ma być gotowa w sierpniu. Zdjęcia, filmy i ciekawe opisy znajdą się na stronie internetowej miasta oraz na jego facebookowym fanpage'u. Na tym nie koniec. Możliwe, że we wrześniu zostanie też zorganizowana wystawa prezentująca lokalnych rzemieślników.