Bełchatowianin miał cały zestaw narkotyków. 38-latek trzymał je w aucie i w domu

i

Autor: KPP Bełchatów

Bełchatowianin miał cały zestaw narkotyków. 38-latek trzymał je w aucie i w domu

2023-03-24 16:00

Bełchatowscy policjanci ustalili i zatrzymali 38-latka związanego z narkotykowym procederem. W jego mieszkaniu oraz samochodzie kryminalni znaleźli i zabezpieczyli łącznie blisko 300 gramów środków i substancji, których posiadanie zakazane jest ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop kolejnej osoby powiązanej z tym procederem. 22 marca stróże prawa zorganizowali akcję mającą na celu weryfikację posiadanych informacji i wzięli podejrzewanego pod policyjną lupę. Mężczyzna został wylegitymowany w samo południe, kiedy w Bełchatowie wsiadł za kierownicę swojego samochodu. Wyraźnie był zaniepokojony nieplanowanym spotkaniem z kryminalnymi. Z uwagi na to, że bełchatowianin dobrze znany jest w policyjnym środowisku jako osoba, która miała wcześniej konflikt z prawem policjanci byli przekonani, że mężczyzna i tym razem ma coś na sumieniu.

- W jego aucie, na przednim siedzeniu, policjanci znaleźli woreczek wypełniony podejrzanymi kryształkami. W tej sytuacji kryminalni pojechali sprawdzić mieszkanie zatrzymanego bełchatowianina. W wyniku przeszukania jego domu policjanci znaleźli kolejne narkotyki. Łącznie funkcjonariusze przejęli i zabezpieczyli blisko 300 gramów substancji psychotropowych, środków odurzających oraz substancji psychoaktywnych. Podejrzany usłyszał zarzuty - informują policjanci z Bełchatowa. 

Za popełnione przestępstwo, zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE