Bełchatów: Wojciech Jeleń pożegnał się dziś ze strażakami! Komendant PSP odchodzi na emeryturę [FOTO]

2020-06-29 15:24 mj-s
Komendant bełchatowskiej PSP odchodzi na emeryturę. Wojciech Jeleń pożegnał się dziś ze strażakami!
Autor: powiat bełchatowski

Po 33 latach służby w pożarnictwie, w tym 7 lat pełnienia funkcji Komendanta Powiatowego państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie st. bryg. Wojciech Jeleń odchodzi na emeryturę. W uroczystym zakończeniu służby uczestniczyli m.in. Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi, przedstawiciele władz samorządowych, OSP, policji, nadleśnictwa, sanepidu, a także pracownicy jednostki i najbliżsi. Podziękowania za współpracę w imieniu władz powiatu bełchatowskiego przekazali wicestarosta Jacek Bakalarczyk i Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie.

St.bryg. Wojciech Jeleń swoją życiową przygodę z pożarnictwem rozpoczął w 1987 roku w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Po ukończeniu studiów został skierowany do służby w Bełchatowie. Najpierw pełnił stanowisko dowódcy sekcji, a następnie oficera ds. kontrolno-rozpoznawczych w KR PSP w Bełchatowie. W 2009 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta, a w 2103 roku został komendantem powiatowym.

Oprócz zadań typowo pożarniczych Wojciech Jeleń angażował się społecznie, organizował wiele różnorakich przedsięwzięć, jak np. mistrzostwa województwa w lekkoatletyce, zawody drużyn OSP, mistrzostwa Polski strażaków w piłce siatkowej (2015), przez 10 lat pełnił funkcję komendanta gminnego OSP w Bełchatowie.

Z okazji zakończenia służby komendantowi dziękowano za dobrą pracę i stanie na straży bezpieczeństwa mieszkańców, życzono na nowy etap życia nie tylko zasłużonego wypoczynku, ale także nowych wyzwań. Jak podkreślił wicestarosta Jacek Bakalarczyk, hasło przyświecające strażakom „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” było zawsze bliskie Wojciechowi Jeleniowi i nawet mimo emerytury, zawsze będzie mu bliskie - w sercu i w działaniu. Gratulacji, podziękowań i życzeń dla komendanta nie było końca. Pojawiły się nawet łzy wzruszenia. Do czasu powołania następcy, a więc najpóźniej do końca sierpnia, obowiązki komendanta powiatowego będzie pełnił w bełchatowskiej jednostce Adam Pstrokoński.

Skutki powodzi na podkarpaciu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.