45-latek wsiadł za kierownicę z 4 promilami! Gdzie się wybrał? Na zakupy! Wpadł po pościgu

2020-06-29 11:53 mj-s
45-latek wsiadł za kierownicę z 4 promilami! Gdzie się wybrał? Na zakupy! Wpadł po pościgu
Autor: Policja fot. poglądowe

Gmina Buczek, Łódzkie. 45-letni kierowca fordy fiesta wybrał się na niedzielne zakupy w stanie kompletnego upojenia alkoholowego. Kiedy policjanci z Łasku chcieli zatrzymać mężczyznę do kontroli, ten zaczął uciekać. Po kilkukilometrowym pościgu 45-latek został przez patrol zatrzymany. W organizmie miał prawie 4 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 28 czerwca. Około godziny 9:00 funkcjonariusze komendy policji w Łasku otrzymali informację, że po miejscowości Łopatki porusza się ford fiesta, którego kierowca może być nietrzeźwy.

- Policjanci pojechali w rejon, gdzie miał poruszać się kierujący. Mężczyzna wyjeżdżał spod sklepu, a na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie przyspieszył i wjechał w drogę leśną z Łopatek do Sięganowa. Policjanci podjęli pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania kierującego, który nie stosował się do wyraźnych sygnałów, obligujących go do zatrzymania – informują policjanci z KPP w Łasku.

Kilkukilometrowy pościg zakończył się zatrzymaniem drogowego pirata. Za kierownicą forda siedział 45-letni mieszkaniec gminy Buczek. Podczas przeprowadzanej kontroli wyjaśniło się co było powodem ucieczki.

- Jak się okazało kierowca forda miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna był już karany za jazdę "na podwójnym gazie" przez co obowiązywał go zakaz prowadzenia pojazdów. 45- latek trafił do policyjnego aresztu – wyjaśniają łascy policjanci.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Załamanie pogody nad jeziorem Wigry zaskoczyło turystów w łódce. Pomogli policyjni wodniacy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.