36-letni bełchatowianin ukradł cztery butle z gazem. Wpadł godzinę później we własnym mieszkaniu

2021-10-13 17:23
36-letni bełchatowianin ukradł cztery butle z gazem. Wpadł godzinę później
Autor: KPP Bełchatów

Ukradł cztery butle z gazem, przerzucił je przez ogrodzenie i uciekł z nimi do domu. Mowa o 36-letnim mieszkańcu Bełchatowa, który okradł punkt wymiany butli gazowych. Spryt i siła złodzieja na nic się nie przydały, bo mężczyzna już godzinę później wpadł w ręce bełchatowskich policjantów.

12 października przed południem bełchatowscy policjanci otrzymali informację o kradzieży z włamaniem. Sprawca wszedł na teren ogrodzonej posesji przy ulicy Wojska Polskiego w Bełchatowie, gdzie znajduje się sklep z instalacjami gazowymi oraz punkt wymiany butli i zabrał się do "roboty".

- Po wyłamaniu kłódki zabezpieczającej stojak, ukradł 4 butle z gazem. Pokrzywdzony wycenił straty na 940 złotych. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że amator cudzej własności przerzucił przez ogrodzenie skradzione butle i uciekł - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Policjanci nie mieli łatwego zadania, bo nie było tam żadnego monitoringu. Ale mieli już swoje podejrzenia. Po raz kolejny policyjny nos nie zawiódł.

Wytypowali i zatrzymali podejrzewanego przed upływem godziny od przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie. Był to notowany wcześniej bełchatowianin, znany policji z innych przestępstw i wykroczeń. Policjanci zatrzymali 36-latka w jego mieszkaniu, gdzie znaleźli również fanty pochodzące z przestępstwa. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem - dodają stróże prawa. 

Za takie przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Tym razem jednak podejrzany odpowie w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Pijany kierowca nie dał rady utrzymać się na nogach!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE